WestNews.com.ua

«Продавець дощу»: франківці запрошують на прем’єру світової трагікомедії. ФОТО

26.06.2019, 10:33  |  Автор:   Власенко Власта

28 червня Івано-Франківький найіональний академічний театр ім. І.Франка презентує прем’єру трагікомедії американського драматурга, сценариста і режисера Рішарда Неша «Продавець дощу».

Книжку перекладено сорока мовами. Видана вона в 1954 році, цього ж року відбулася прем’єра вистави в Нью-Йорку.

Цікаво, що в юності Неш заробляв собі на життя, беручи участь у боксерських поєдинках, однак в історію увійшов як автор найкращої американської драми («Продавець дощу») за версію 1957 рок та найкращого американського мюзиклу 1960-го року. Помер Річард Неш у 2000 році у вічі 87 років.

Ми надаємо великого значення грошам і соціальним благам, але забуваємо, що внутрішній стержень в життєвій історії кожного з нас відіграє ключову роль, а сила віри і потреби любові – взагалі речі непереборні, – зазначив режисер-постановник вистави Андрій Киричук.
Художник-постановник вистави – Каріна Чепурна, помічник режисера – Софія Павлівська. Локація – «сцена на сцені».

Матеріал реально крутий і актуальний, навіть не знаю кого він може залишити байдужим. Чудова сценографія, чудові костюми, на нашій сцені на сцені. Задіяний класний акторський склад, як наше старше, та і молодше покоління, – розповів під час прес-конференції директор драмтеатру Ростислав Держипільський.

Це знаменита історія, яка унікальна тим, що не має жодного негативного персонажу. Про що ставимо ми? Що таке дощ, що таке вода, те що нам потрібно. Треба мати той стержень, ту основу, до якої ти постійно звертаєшся, яка не дає тобі згинатися. В п’єсі одна невеличка сім’я, в якій панує любов, але присутній момент несучасного виховання. Від цього з’являється комплекс неповноцінності. І з’являється одини чоловік, який готовий подарувати радість життя, тільки якщо йому повірять. Тобто, ми всі гуртом повинні об’єднатися для того, щоб все було краще. От про що ми ставимо виставу і хочемо донести до людей. Поставлена була задача, таку соціальну історію помістили в інший рівень , – додає режисер.

Коли ми репетирували, йшов дощ. Чи піде дощ під час прем’єри, подивимось. Це цікава робота.  І зараз, в наш скланий час, забута. Дійсно притча, дійсно казка, але вона дієва. Ми хотіли б щоб глядач повірив в цю казку і почав мріяти разом із нами, – розповів головний актор трагікомедії Павло Кільницький.

До слова, сьогодні також відбуваєтся  конкурс на заміщення вакантних посад, до Івано-Франкіська завітали близько 40 акторів на кастинг. «Всі хочуть працювати в нас», – наголосив Ростислав Держипільський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ :На Косівщині через дощі обвалився міст

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X