WestNews.com.ua

Проект “Музична кімната”: де і як можуть пограти всі бажаючі у Франківську

18.06.2019, 14:55  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

WestNews поговорив з координаторкою проекту Наталею Наливко, яка розповіла про проекти, музику та як вона долучається до творення культурного середовища в Івано-Франківську.

Наталя сама музикант за освітою, яка жити не може без музики і хоче, щоб якнайбільше людей слухало якісну музику і долучалось до її створення. Тому, вирішила, що всім і непрофесіоналам також, потрібно дати шанс себе розкрити. Так і почала шукати однодумців і подаватися на різні грантові програми з ідеями.

“Проект “Музична кімната” – це своєрідне продовження іншого масштабного проекту “Музичні обійми”.

Ми (ГО “Д.О.М.48.24”) отримали фінансування завдяки програмі “Міські Гранти” від платформи Тепле Місто та закупили нові музичні інструменти. Тепер в нашій кімнаті є гітара, калімба, глюкофон, джембе, шейкери, тамбурин та інша перкусія. “Музична кімната” була створена раніше, під час проекту “Музичні Обійми”. Вона знаходиться у просторі Вдома. Ми проводимо тут майстер-класи, музичні лекції, заняття з раннього музичного розвитку за авторською методикою викладача ЛНМА ім. М. Лисенка Наталії Завісько. Незабаром плануємо організувати постійні заняття з гри на перкусійних інструментах як для дорослих, так і для дітей.

Окрім цього, за попередньою домовленістю до нас можуть приходити організовані групи дітей, а також інші бажаючі, щоб ознайомитись з різними музичними інструментами та спробувати на них пограти. Заняття на перкусії є досить популярними. Для того, щоб почати, треба освоїти нескладні базові рухи та намагатись робити це ритмічно. Ми вже брали участь в декількох фестивалях, де діти грали разом з дорослими у імпровізованих музичних джемах. Це Карпатський простір, Сімейні свята, Майбутнєфест.

Хочу підкреслити, що всі заняття в межах цих програм були і є безкоштовними. Ви б бачили, як запалюються очі дітей і дорослих, їхні усмішки та з яким ентузіазмом вони долучаються до гри. Ці емоції вартують багато, “- додає Наталя.

Також  наприкінці травня до нас завітали викладачі Центру музичного розвитку Tempo, які провели заняття з інтегрованого музичного розвитку та семінар для викладачів ДМШ та різних центрів дитячого розвитку. Одне з занять відбулось у “Просторі розвитку”,де займаються діти з аутичним спектром. Це також стало можливим завдяки програмі “Міські Гранти”.

Скажу, що наша попередня співпраця з “Tempo” у проекті “Музичні Обійми” була дуже вдалою. Ми отримали  багато позитивних відгуків від батьків. Тому, дізнавшись про існування методики для дітей з аутичним спектром, вирішили співпрацювати і в цьому напрямку також. Сподіваємось, що ці прогресивні методики поширяться в нашому місті, як це відбувається зараз у Львові.

До слова, вже завтра, 19 червня, о 18:30 у нас відбудеться майстер-клас від чудової франківської співачки Іванки Шкварок. Подія безкоштовна, потрібно тільки попередньо зарееєструватися,  тому ми запрошуємо всіх бажаючих. Знайти нас можна за адресою: вул. Галицька, 29,3 поверх, простір Вдома. Вона відбувається за підтримки програми “Міські Гранти” платформи Тепле Місто.

Іванка назвала свій МК “Магією голосу”. Навіть якщо ви не вмієте співати, або навпаки, дуже любите це робити, матимете унікальну можливість дізнатись тонкощі співу, поспілкуватись з неймовірно талановитою людиною та відчути магію свого голосу.

В нас багато планів, бо хочемо розвивати музичне середовище в Івано-Франківську і щоб до нього долучались не тільки музиканти, а й аматори і всі, кому подобається музика. Хочемо інтегрувати якнайбільше людей в музичний простір міста, щоб ділитися емоціями, знаннями та досвідом.

Також в планах відкриття музичного хабу, репетиційної бази, проведення курсів з музичної неформальної освіти, концертів, джемів та інших цікавих музичних подій”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фестиваль “Underhill” завчасно припинив свою роботу через негоду. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X