Пряме невиконання закону: комісія облради обговорила ситуацію на Бурштинській ТЕС

У четвер, 7 грудня, відбулося засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади.

Зокрема, під час комісії присутні заслухали інформацію щодо перевірки роботи Бурштинської ТЕС.

Про це доповів голова комісії Тарас Виноградник, повідомляє WestNews.

“Облрада прийняла рішення передати питання Бурштинської ТЕС на розгляд нашої комісії. Ми виїжджали на підприємство, робили багато запитів. Попередньо, вже зробили певні висновки, зокрема, що не в повній мірі виконані умови щодо купівлі акції. Ми про це писали у Фонд держмайна. Побачимо, як далі буде”, – наголосив голова комісії Тарас Виноградник.

“На жаль, ми бачимо, що в нас відсутній кворум. Тому ми не можемо працювати і приймати рішення. Хоча, питання порядку денного ми можемо обговорити”, – додав він.

“Ми звернулися щодо перевірки придбання пакету акції компанією ДТЕК, відтак була створена тимчасова комісія щодо вивчення цього питання. В нас були виїзди на підприємство, показували умови праці, також нами проводилися зустрічі з представниками профспілки. Наразі Бурштинська ТЕЦ – це фактично приватне підприємство”, – зазначив голова комісії.

“Попередньо, хочу сказати, наша комісія може перевіряти питання щодо екології, але ми не можемо проводити перевірку фінансової діяльності підприємства”, – додав він.

“Жодних суттєвих порушень щодо забруднення навколишнього середовища підприємством не було”, – зазначив представник прокуратури.

“Цього року на “ДТЕК Західенерго” відбутися перевірки в жовтні 2017 року. Втім державну екологічну інспекцію  не допустити до перевірки. Загалом по теплогенеруючих станціях України були недопуски, а це пряме порушення закону”, – розповів представник держеінспекції.

“Чому не допустили перевірку? В нас Бурштинська ТЕС не є юридична особа. Рішення приймалися в центральному офісі. Там було вказано прямі посилання на причини. Тобто, була обгрунтована відповідь, із посиланням на закон. Зараз я не готовий дослівно вам розповісти по цьому”, – доповів представник підприємства.

“Ми готувалися до цеї перевірки, ми були готові прийняти предстаників держекоінспекції. Але не від мене це залежить, було розпорядження центрального офісу”, – наголосив представник Бурштинської ТЕС.

Своєю чергою, Тарас Виноградник наголосив на тому, що підприємство саме накликає на себе підозру, через недопуск перевірки. Саме тому люди обурені й через чорний дим, який часом йде з труб підприємства.

Нагадаємо, Облрада прийняла рішення щодо питання трансплантації органів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Виплати працівникам, ремонти та освіта: у Франківську відбулась бюджетна комісія

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.