У ПЦУ прокоментували заклик синоду УПЦ МП відкликати Томос

05.04.2019, 21:15  |  Автор:   Власенко Власта

Православна церква України відреагувала на заклик УПЦ (МП) відкликати Томос, бо той “шкодить українському православ’ю”.

Про це йдеться на сайті ПЦУ, повідомляє WestNews з посиланням на Еспресо.

“Московський Патріархат в Україні не є тут Помісною Церквою, а є частиною Російської Православної Церкви. Надання ж Томосу про автокефалію – це пряме і цілком канонічне право Вселенського Патріархату. Завдяки реалізації цього права через Томос Вселенського Патріарха було проголошено і утверджено  автокефалію переважної більшості Помісних Церков (10 з 15-ти)”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що намагання називати історичну та канонічну аргументацію рішень Константинопольської Матері-Церкви “безпідставною, штучною, надуманою та такою, що суперечить Церковним канонам” є необґрунтованим, адже окрім порожніх епітетів ніяких аргументів для цього авторами звернення не наводиться.

До слова, Філарет заявив про необхідність зміни статуту ПЦУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хустки, лавки і відспівування: ПЦУ змінить правила для вірян

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X