WestNews.com.ua

Рада запровадить кримінальну відповідальність за домашнє насилля

17.11.2016, 16:40  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Домашні тирани можуть отримати термін за ґратами.

Верховна Рада України планує ввести кримінальну відповідальність за примушування до вступу у шлюб та домашнє насильство. Відповідний законопроект №4952 підтримали 244 нардепа.

За домашнє насильство передбачатиметься кримінальна відповідальність. Зокрема, пропонується передбачити, що домашнє насильство, тобто умисне систематичне скоєння фізичного, психологічного чи економічного насильства по відношенню до теперішнього чи колишнього подружжя, яке призводить до фізичних страждань або втрати працездатності, карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до шести місяців, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, повідомляє WestNews із посиланням на Главком.

При цьому пропонується також ввести кримінальну відповідальність за примушення до шлюбу. Так, проектом закону передбачається, що примус до вступу в шлюб або заманювання з цією метою особи на територію іншої держави передбачає арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Наголосимо, що особам, які скоїли домашнє насильство, суд може заборонити перебування у місці спільного проживання з потерпілою особою або заборонити наближатися на певну відстань до місця проживання потерпілої особи, а також заборонити телефонні розмови та контактувати через третіх осіб.

Крім того, пропонується передбачити, що примус особи без її згоди до вчинення актів сексуального характеру з особою, від якої потерпіла особа є матеріально або службово залежною, передбачає штраф до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тисяч гривень) або обмеження волі до двох років. Винним заборонять жити та спілкуватися з потерпілими.

Зазначимо, під час обговорення нардепи вирішили залучити до підготовки законопроекту до другого читання представників Всеукраїнської ради церков і внесли виправлення щодо вилучення з тексту документа згадок про сексуальну орієнтацію.

76_main

Читайте також: Франківці просять владу вирішити проблему безпритульних собак на вулицях міста.

17.11.2016, 16:40  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X