WestNews.com.ua

Рада схвалила зниження «зеленого тарифу»: що передбачається

03.07.2020, 19:17  |  Автор:   Хромей Зоряна

3 липня Верховна Рада України проголосувала за основу законопроекту, який в рамках покриття дефіциту грошових ресурсів на ринку електроенергії передбачає зниження ставок «зеленого» тарифу для великих сонячний і вітрових електростанцій. Із потрібних 226 голосів законопроект набрав аж 268. Що цікаво, його прийняли без обговорення.

Згідно з пояснювальною запискою, документом, зокрема, пропонується зменшення розмірів «зелених» тарифів з 1 липня 2020 року для об’єктів, введених в експлуатацію з 1 липня 2015 до 31 грудня 2019 року, для СЕС більше 1 МВт – на 15%, для СЕС менше 1 МВт – на 10% і для ВЕС – на 7,5%, пише Уніан.

Також пропонується зменшення розмірів «зелених» тарифів з 1 липня 2020 року для СЕС і ВЕС, введених в експлуатацію з 1 січня 2020 року, на 2,5%.

Також передбачається встановлення граничного розміру «зеленого» тарифу для об’єктів відновлюваної енергетики, введених в експлуатацію до 30 червня 2015 року, що дозволить зменшити розмір «зелених» тарифів для таких об’єктів до 52%. А ще епутати хочуть обмежити терміни введення в експлуатацію нових СЕС для отримання «зеленого» тарифу шляхом зменшення з 1 серпня 2020 року розмірів «зеленого» тарифу для таких об’єктів на 50%. З 2022 (у 2021 році – 50%) пропонується ввести повну відповідальність за небаланс своїх фактичних та прогнозних графіків виробництва електроенергії для всіх виробників з ВДЕ.

При цьому розмір допустимої похибки прогнозування складе для ВЕС – 10%, для СЕС – 5%. Законопроектом також пропонується визначення оператора системи передачі відповідальним за компенсацію недовідпущеної виробниками ВДЕ електроенергії, в результаті виконання ними диспетчерських команд на зменшення та/або обмеження навантаження, у відповідності з методикою, затвердженою Регулятором.

У документі сказано, що державою будуть надані гарантії щодо незмінності законодавства, чинного на день прийняття цього Закону, для виробників за «зеленим» тарифом. Законопроектом також передбачається удосконалення процедури проведення конкурсу на будівництво нових потужностей відновлюваної енергетики.

Довідково

Головним механізмом для стимулювання розвитку відновлюваної енергетики в Україні є «зелені» тарифи – спеціально високі (вище, ніж у інших видів генерації), затверджені законом про ціни на електроенергію, яка виробляється з відновлюваних джерел. Частка електроенергії з поновлюваних джерел генерації енергії в Україні зросла до 8%, але при цьому генерація забирає з ринку 26% грошового обороту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Сонце працює на вас – зелений тариф

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X