WestNews.com.ua

Рада звільнила голову НБУ Смолія та голову Антимонопольного комітету

03.07.2020, 17:15  |  Автор:   Менів Андрій

Верховна Рада проголосувала за відставку очільника Національного банку України Якова Смолія на позачерговому засіданні парламенту 3 липня

Депутати 286 голосами підтримали проєкт постанови про звільнення Смолія, поданий в Раду президентом Володимиром Зеленським.

Виступаючи в парламенті, голова Національного банку заявив, що його прохання про відставку є протестом проти політичних тисків на НБУ та є “червоною лінією”.

Голова Нацбанку Яків Смолій серед механізмів політичного тиску на НБУ назвав проплачені мітинги, тиск через суди, інформаційні атаки та необгрунтовані політичні оцінки, пише “УП”.

Про це він повідомив на засіданні Ради у п’ятницю.

“Протягом останнього року біля НБУ проплачені мітинги, на яких виступають сидячі тут народні депутати, місяць блокування мого будинку і будинків заступників. Інформаційні атаки побудовані на маніпуляції та брехні. Використання Ради НБУ для створення корпоративного конфлікту всередині інституції. Все це елементи одного ланцюга”, – пояснює Смолій.

Також він поправив нардепа, яка заявила у промові про тиск з боку Офісу президента.

“Я такого в своєму виступі не говорив, однак я зазначав, що на всіх нарадах де були присутні президент, нардепи або прем’єр до НБУ звучали заклики залити економіку грішми, відмінити принципи регулювання банківської системи , встановити курс , щоб експортерам було краще.

Поставити інфляцію 11% і курс 30, бо такі параметри закладені в держбюджет. Ці гасла заставили мене прийняти це рішення”, – резюмує Смолій.

Окрім того, Верховна Рада підтримала звільнення голови Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва. За відповідне рішення проголосувало 226 депутатів.

Голоса за відставку дали фракції Слуга народу (183 голоса), ОПЗЖ (23), За майбутнє (6), Довіра (10). Голос, ЄС та Батьківщина утримались.

Раніше Терентьєв написав заяву спікера Верховної Ради Дмитру Разумкова про відкликання своєї заяви про відставку. Проте голова ВР заявив, що вона не є дійсною.

“Станом на сьогодні в парламенті дійсною залишається лише перша заява про відставку”, – Разумков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова НБУ Яків Смолій подав у відставку: реакція Зеленського, НБУ та МВФ

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X