Рейд-перевірка у центральній школі Івано-Франківська. Що їдять і за яку ціну учні. ВІДЕОСЮЖЕТ

WestNews писав, що 23 лютого, в Івано-Франківську журналісти разом з активістами ГО “Мами Прикарпаття” пішли у школу № 7, аби перевірити якість харчування.

За словами активістів важливо пройтись школами і побачили стан їдалень (матеріально-технічну базу). Крім того, відібрати зразки сніданків для досліджень і спробувати їжу на смак.

До такого своєрідного рейду долучилися представник від прокуратури міста, а також санітарний фельдшер міськрайонного відділу ДУ “Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України”.

Прийшовши у школу, не обійшлося і без інцидентів, адже ніхто не знав, що така перевірка запланована. Більше того, активісти кажуть, що саме так і має бути, щоб зрозуміти справжню ситуацію з харучуванням у навчальному закладі.

Зрештою, представник прокуратури пояснив заст. директора з навчальної роботи Ганні Кинюк, яка на той момент прийшла до активістів, що якщо у школі проводиться перевірка, то були скарги. Щоправда, сам текст скарги ні журналістам, ні керівництву школи “перевіряючі” так і не показали. В їдільні працівники реагували неохоче на прихід “гостей”. Пояснювали, що потрібно приходити у спецодязі і сама їдальня дуже мала, а людей прийшло надто багато.  Голова ГО “Мами Прикарпаття” Мар’яна Вершиніна пояснила, що на саму кухню ніхто не заходив без спецодягу, окрім санітарного фельдшера міськрайонного відділу ДУ “Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України”.

Уже за деякий час на місце прибула директор школи № 7 в Івано-Франківську Марія Попович. Каже, що була на зборах директорів у департаментів освіти та науки Івано-Франківської міської ради. Розповіла, що дізналась про такий рейд від директора департаменту Ігоря Смаля. Сам ж директор відправив очільників франківських шкіл до навчальних закладів, аби ті зустрілись з активістами.

Директор школи поводилась досить стримано. Трохи пізніше вступила у словесну перепалку з головою ГО “Мами Прикарпаття”. Проблемне питання полягало у тому, якими документами юридичними керуються при перевірці активісти, прокуратура та інші органи, які прийли у школу. Також Марія Попович просила показати скарги, додавши, що особових даних не потрібно. Директор переконана, що активісти мали їх показати, якщо прийшли у заклад. Крім того, пані Марія вимагала, щоб на місці був представник держстандарту. Мар’яна Вершиніна каже, що якихось дозволів не потрібно, бо на саму кухню не заходили. Голова ГО “Мами Прикарпаття” додала, що якщо будуть якісь порушення, то звертатимуться в інші інстанції. Самого документу юридичного про спільні дії ГО та прокуратури не було.

Зрештою санітарний фельдшер міськрайонного відділу ДУ “Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України” Лілія Хоминець відібрала проби готових страв на бактеріальне забруднення та проби сніданку на повноту вкладання харчових інгредієнтів. Також відібралися змиви з об’єктів довкілля. Каже, що прийшла сюди від відділу, бо був лист від Івано-Франківської місцевої прокуратури.

Таким чином, за декілька днів будуть результати аналізів, які ГО обіцяла оприлюднити.

Що ж їли школярі на сніданок, як на смак їжа активістам – дивіться далі у відеосюжеті:

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.