У Івано-Франківській області за IV квартал 2016 року обстежили 825 колодязів

На виконання Постанови головного державного санітарного лікаря України від 17.05.10 р. №16 «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей» cпеціалістами ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» обстежено 852 індивідуальних колодязів. Вода з них використовується для споживання дітьми віком до 3-х років.

Про це повідомляє WestNews з посиланням на прес-служби Івано-Франківського обласного лабораторного центру.

df4fdb5eca3835577704f44e09bee8a9

Також проведено 1298 досліджень за санітарно-хімічними показниками, з них 131 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 10,0%. Вміст нітратів виявлено у 126 пробах. За бактеріологічними показниками досліджено 34 проби, з них – 10 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 29,4%.

Фахівцями лабораторій обстежено 3 громадських каптажі, за санітарно-хімічними показниками досліджено 15 проб. Із них в 2 пробах виявлено перевищення за вмістом нітратів. За бактеріологічними показниками досліджено 13 проби, всі дослідження в межах норми.

Із громадських колодязів досліджено 103 проби за санітарно-хімічними показниками, з них 42 не відповідали санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 40,8%. Вміст нітратів виявлено у 38 пробах. За бактеріологічними показниками досліджено 105 проби, з них – 18 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 17,1%.

Спеціалістами ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» проводилась саносвітня робота. Також направлено рекомендовані листи головам сільських рад та мешканцям, де було виявлено перевищення вмісту нітратів в питній воді індивідуальних криниць. У вищезазначених листах повідомлено про необхідність проведення очистки та знезараження колодязів.

Постійно проводиться роз’яснювальна робота з батьками дітей віком до 3-х років, в криницях яких було виявлено нестандартні зразки води за санітарно–хімічними показниками (підвищений вміст нітратів).

Використання такої води є неприпустимим для приготування дитячого харчування, необхідно проводити чистки і знезараження індивідуальних криниць та повторні лабораторні дослідження питної води.

Фахівці лабораторного центру повторно нагадують, що основними заходами по профілактиці водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей до 3-х років є використання для приготування їжі та питних цілей води гарантованої якості, а саме – бутильованої води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лікарнях Івано-Франківська обмежать відвідування пацієнтів.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.