WestNews.com.ua

Рибпатрульні здійснили моніторинговий рейд до ГЕС на р.Золота липа, – Рибпатруль

19.02.2020, 14:38  |  Автор:   Менів Андрій

Вісімнадцятого лютого 2020 року близько 11: 00 державними інспекторами Івано-Франківського рибоохоронного патруля було здійснено моніторинговий рейд до ГЕС «Золотолипська» в с.Золота Липа, що розміщена в с.Золота Липа Тлумацького району Івано-Франківської області.

Було встановлено, що встановлений на природному руслі р.Золота Липа рибохід перебуває в неробочому стані.

Дана гідротехнічна споруда є непереборною перешкодою для риб родини коропових (Cyprinidae).

Річка Золота Липа є природнім середовищем перебування для таких видів коропових, як вирезуб причорноморський (Rutilus frisii),

ялець звичайний (Leuciscus leuciscus), марена звичайна (barbus barbus), білоперий пічкур дністровський (Romanogobio kesslerii),

бистрянка російська (Alburnoides bipunctatus) , минь річковий (Lota lota) з родини тріскових (Gadidae) –

занесених до Червоної книги України, рибець звичайний (Vimba vimba), заборонений до вилову Правилами любительського та спортивного рибальства, та інших видів коропових (підуст звичайний (Chondrostoma nasus), головень (Squalius cephalus) тощо).

Сектором іхтіології та регулювання рибальства Івано-Франківського рибоохоронного патруля встановлено, що для нижчезазначених видів риб родини коропових, котрі заходять на нерест у русло р.Золота липа, рибохід, що перебуває у неробочому стані, становить непереборну перешкоду, яку риби родини коропових не спроможні подолати та перешкоджають нагульній та нерестовій міграції. Внаслідок впливу цієї гідротехнічної споруди в період нересту під “рибоходом” утворюються скупчення риб, яких інстинкт продовжує спрямовувати природнім руслом р.Золота липа безпосередньо до непереборної для них перешкоди.

Також державними інспекторами Івано-Франківського рибоохоронного патруля було проведено профілактичні роз’яснювальні розмови з рибалками на р.Золота липа, що здійснювали вилов риби, дотримуючись Правил любительського та спортивного рибальства.

Даними рибалками було звернено увагу на засміченість природнього русла Золота Липа побутовим сміттям (пластикові пляшки), що, на їхню думку, знижує рекреаційну та естетичну привабливість даної водойми.

Івано-Франківський рибоохоронний патруль інформує, що види риб та інших водних біоресурсів, які занесені до Червоної книги України, заборонено ловити «Правилами любительського і спортивного рибальства», Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Відповідальність за незаконний вилов червонокнижних видів визначена ст. 90 КУпАП, якою встановлено розмір штрафу на порушників правил рибальства: від 340 до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого.

Крім сплати штрафу, порушники правил рибальства повинні відшкодувати завдані збитки за таксами. «Постановою КМУ № 1030 від 07.11.2012» встановлено розмір таких такс (в розрахунку за кожний екземпляр червонокнижної риби, незалежно від її розміру):

марена звичайна, ялець звичайний, минь річковий – 330 грн;
бистрянка російська – 660 грн;
вирезуб причорноморський – 10 000 грн.

Івано-Франківський рибоохоронний патруль закликає рибалок не засмічувати береги водойм. При здійсненні риболовлі не залишайте після себе на березі та не викидайте у воду побутове сміття.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X