WestNews.com.ua

Рік доріг та мостів на Прикарпатті: пріоритети та перспективи. ФОТО

24.03.2020, 18:00  |  Автор:   Менів Андрій

Як відомо, мережа доріг загального користування державного значення Івано-Франківської області становить 1008,9 км. Так, минулого 2019 року здійснювалися роботи з капітального та поточного середнього ремонтів, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів, яким затверджено перелік об’єктів та відповідне фінансування.

Як зауважують в Службі автомобільних доріг Івано-Франківської області, підрядні організації виконали повним обсягом завдання, доведені зазначеним розпорядженням Уряду, за результатами проведених САД процедур закупівель, згідно укладених договорів.

WestNews вирішив проаналізувати, що саме вдалося зробити минулоріч, а також розповісти про плани на 2020-й, який нинішній голова Кабміну Денис Шмигаль охрестив “Роком доріг та мостів”.

Зеленський та Шмигаль на місці зруйнованого стихією місту у Калуському районі (серпень 2019)

2019 РІК: ЗРОБЛЕНО БІЛЬШЕ, НІЖ ПЛАНУВАЛОСЯ

ДОРОГИ

Насамперед, минулого року було продовжено капітальний ремонт автомобільної дороги Р-62 Криворівня – Чернівці, км  5+080 – 11+600, у с. Рівня Верховинського району.

Протяжність відремонтованих поточним середнім ремонтом автомобільних доріг склала 73,4 км, а зокрема:

а/д Н-10 Стрий – Мамалига, км 18+330 – 206+402 (окремими ділянками у Калуському, Рожнятівському і Долинському районах);


а/д Р-62 Криворівня – Чернівці, км 33+800 – 41+812, на ділянці с. Тюдів – Великий Рожин Косівського району;


а/д Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський, км 0+000 – 177+894, на ділянках у смт Ворохта, Кривопільський перевал – с. Волова Верховинського району;


а/д Р-20 Снятин – Тязів, км 0+000 – 108+063, на ділянках м. Городенка – с. Якубівка, с. Воронів  Городенківського району, с. Живачів, с. Гончарівка Тлумацького району – с. Клубівці Тисменицького району;


а/д Т-09-09 Снятин – Косів – Старі Кути, км 0+000 – 50+510, на ділянці в с. Кути Косівського району.

З метою покращення безпеки руху, в умовах обмеженого фінансування, на дорогах державного значення застосовувалися тимчасові заходи – ліквідація аварійної ямковості та дрібний ремонт методом карт.

У 2019 році ліквідовано ямковість на площі 146,0 тис. м2, а також ліквідовано аварійну деформацію дорожнього покриття локальними картами.

ВАСИЛЬ БУДЖАК, керівник Служби автомобільних доріг області:
«2019 був успішний! Вдалось відремонтувати навіть більше, чим було заплановано! В останні погожі дні позапланово продовжили поточний-середній ремонт ділянки дороги Р-20 «Снятин-Тязів» в Тлумацькому районі. Також успішно завершили будівництво і здали в експлуатацію міст через річку Рибниця на дорозі Р-24 «Татарів -Кам’янець Подільський» в Косові! Великий об’єм ремонтних робіт виконали на дорогах державного значення у Верховинському, Городенківському, Калуському, Долинському районах».

Василь Буджак

МОСТИ

На дорогах державного значення Івано-Франківської області знаходиться 363 мости загальною протяжністю 10,5 км. У поточному році на них здійснювалися роботи з будівництва, капітального та поточного середнього і дрібного ремонтів, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року № 130-р (зі змінами), яким затверджено перелік об’єктів та відповідне фінансування.

Згідно укладених договорів зі Службою автомобільних доріг в Івано-Франківській області, за результатами проведених процедур закупівель, доведені завдання зазначеним розпорядженням Уряду підрядні організації виконали повним обсягом.

Насамперед, завершено роботи з будівництва та введено в експлуатацію мостовий перехід через річку Рибниця в м. Косів (км 77+397 а/д Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський).

На думку дорожників, введення мосту в експлуатацію сприятиме розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури та поліпшенню транспортного забезпечення, збільшенню пропускної спроможності вантажних перевезень, зменшенню транспортних втрат у собівартості продукції, унормуванню вантажо- та пасажиропотоків.

У 2019 році відновлено роботи на мосту в с. Сівка-Войнилівська Калуського району (а/д Т-09-10 Бурштин – Калуш, км 9+442 а/д Т-09-10 Бурштин – Калуш).

Загалом, виконано значний обсяг робіт із поточного ремонту та експлуатаційного утримання на 54 мостах і трубах.

БЕЗПЕКА РУХУ

Значна увага приділялася організації безпеці руху на дорогах державного значення. Встановлено та замінено 1 715 дорожніх знаків, нанесено 805 км горизонтальної дорожньої розмітки. Оновлено 350 пішохідних переходів. Збудовано 4 майданчики для здійснення габаритно-вагового контролю, відремонтовано та встановлено 3,4 км бар’єрного огородження.

УТРИМАННЯ ДОРІГ

Із настанням зимового періоду одним із першочергових завдань стало належне утримання автомобільних доріг державного значення під час складних погодних умов та забезпечення безперебійного руху транспортних засобів.

За інформацією Підприємств, що відповідають за експлуатаційне утримання доріг державного значення, протиожеледних матеріалів заготовлено:

– фрикційних матеріалів (піску тощо) – 16,1 тис. т. Витрачено 6,18 тис. т.;
– технічної солі, каїніту – 7,55 тис. т. Витрачено 2,807 тис. т.

ВАСИЛЬ БУДЖАК, керівник Служби автомобільних доріг області:
«Роботи не зупинилися. Зима у нас триває до сьогодні! Вчора і позавчора посипали і розчищали. А в гірській частині області вона була навіть не менш засніжена, ніж в попередні роки. Сніговий покрив у високогір’ї не припинявся з другої половини листопада. Тому про економію говорити передчасно».

2020 РІК: ПЛАНИ ТА МОЖЛИВОСТІ

В поточному році заплановано продовжити ремонт автомобільних доріг державного значення за маршрутним принципом. Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області розробила перспективний план ремонту мостів на 2020-2022 роки.

Відповідно до даного плану заплановано, насамперед, відремонтувати 10 основних мостових переходів, 4 з яких – у поточному році:

  • на км 9+442 а/д Т-09-10 Бурштин – Калуш в с. Сівка-Войнилівська Калуського району;
  • на км 82+881 а/д Н-10 Стрий – Мамалига в с. Боднарів;
  • на км 12+506 а/д Т-09-05 Делятин – Раківчик в с. Ланчин;
  • на км 254+302 а/д Н-09 Мукачево – Львів в смт Делятин).

Зауважимо, що потреба коштів для відновлення цих обєктів становить 186 млн грн.

Важливим є завершення робіт з влаштування верхніх шарів покриття окремих ділянок а/д Р-62 Криворівня – Чернівці,  Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський, Н-10 Стрий – Мамалига, Т-09-05 Делятин – Раківчик, Т-09-06 Івано-Франківськ – Надвірна, роботи на яких розпочато в попередні роки:

Планується також початок ремонту автомобільних доріг М-12 Стрий – Знам’янка, Н-18 Івано-Франківськ – Тернопіль, Р-21 Долина – Хуст, Т-09-03 Галич-Підгайці-Сатанів.

ВАСИЛЬ БУДЖАК, керівник Служби автомобільних доріг області:
«У 2020 році завершимо ремонт дороги Р-24 у Ворохті і Верховинському районах, Р62 «Криворівня-Чернівці» у Верховинському і Косівському районах, Т-09 «Івано-Франківськ-Надвірна», завершимо будівництво мосту через річку Дністер на дорозі «Бурштин-Калуш» і відновимо капремонт мосту в Боднарові Калуського району на дорозі Н10 «Стрий – Мамалига». І ще є ряд вагомих напрацювань, щодо ремонту інших мостів, шляхопроводів і доріг державного значення. Але не забігатимемо наперед, а за планом реалізуватимемо намічене».

Коронавірус: темпи роботи не сповільнюються

Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області та підрядні організації вживають рекомендовані Кабінетом Міністрів обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції. Темпу роботи не сповільнювали.

Зокрема, протягом тижня на дорогах державного значення Івано-Франківщини та мостах будівельно-ремонтні роботи здійснювали за планом. Тривало будівництво мосту через річку Дністер біля села Сівка Войнилівська на автодорозі Бурштин – Калуш.

Розпочато підготовчі роботи щодо ремонту цього автошляху в селі Кудлатівка Калуського району. На мосту через річку Прут в селищі Ланчин Надвірнянського району, що на територіальній дорозі Делятин – Раківчик, здійснювали берегоукріплювальні заходи, а також підготовчі роботи до оновлення тротуарів.

А на дорозі Мукачево – Львів в місті Яремче встановлено сучасні бетонні блоки стримуючого парапетного типу. Такі заходи значно покращать безпеку руху на цій аварійно небезпечній ділянці.

Тривають й поточні роботи, зокрема, ремонт металевого бар’єрного огородження та перил на мостах, заміни старих і встановлення нових дорожніх знаків, ліквідації аварійної ямковості, впорядкування смуг відведення.

ВАСИЛЬ БУДЖАК, керівник Служби автомобільних доріг області:
«Фінансування планує і здійснює Кабінет міністрів за нашими проханнями і пропозиціями Державного агенства автомобільних доріг України. Порозуміння є. Віримо і надіємося, що події всесвітньої пандемії не змінять наші плани і можливості».

Підготував Андрій МЕНІВ

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X