Робота для сміливих: у поліції більше року дівчата працюють кінологами

Мабуть немає таких професій, які не могли б підкорити жінки. Проте за багаторічну діяльність кінологічної служби вперше у 2015 році на посади кінологів призначили двох дівчат – капралів поліції. Про це пише прес-служба  управління Національної поліції Івано-Франківської області.

Робота кінолога є досить специфічною і вимагає добрих та чуйних людей. Їх собаки можуть відчувати наставників або  ж не підпускають їх близько до себе. Тож така робота не кожному під силу, повідомляє WestNews.

PM541image001

Молодший інспектор-кінолог капрал поліції Наталія Сахновська розпочала свою діяльність на цій посаді у 2015 році. Рік до цього дівчина придбала собідомашнього улюбленця Джесі, тож із задоволенням нині дресирує своїх перших службових собак Білла і Карата.

«Ця робота легка, якщо її любити. Стає дуже цікаво, коли після дресирувань ти бачиш результат. В основному ми навчаємо їх слідової роботи, розрізняти запахи вибухівки, наркотиків тощо. Кожен собака є індивідуальним, але на їх підготовку до використання у роботі потрібо не менше півроку”, – зазначає Сахновська.

Колега Наталки Тетяна Черній відмітила, що попри те, що робота кінологів, які залучаються до складу слідчо-оперативних груп та завжди готові виїхати на виклик, є нелегкою, але перемагає любов до своїх вихованців.

Про роботу дівчат у кінологічному центрі схвально говорить начальник –капітан поліції Володимир Струсінський.

PM972image004

«Спочатку сумнівався в результативності жіночої роботи, бо за всю історію нашого центру таке призначення у нас вперше, хоча в інших областях були жінки на цих посадах. Зараз наші дівчата працюють на рівні з чоловіками. Між ними нема різниці.  Головне, як людина знайде підхід до собаки, так вона і працюватиме. Наприклад, Білл, якого передав Наталці кінолог, краще слухається її. Жінки більш м’які. Чоловіки більше зриваються, коли щось не виходить, жінки ж спокійніше реагують”.

Також начальник кінологічного центру розповів про особливості цієї служби. У центрі є 19 собак, тож роботи вистачає кожному. У середньому на тиждень здійснюють біля двадцяти виїздів. В основному на крадіжки, пошук вибухівки, наркотиків, профілактичні огляди під час масових заходів та ін. Крім того, не одноразово кінологи зі своїми помічниками їздили у зону АТО, де успішно знаходили снаряди, міни та наркотики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На військових складах під Балаклією тривають вибухи, евакуйовано майже 20 тис осіб. ФОТО/ВІДЕО

 

Коментарі:

Comments are closed.