WestNews.com.ua

Роми Закарпаття подали позов на Руслана Марцінківа і вимагають 250 тисяч компенсації

13.05.2020, 16:08  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Роми Закарпаття підготували позов проти мера Івано – Франківська.

Роми Закарпаття підготували позов проти мера Івано – Франківської області на суму 250 000 грн, за порушення честі та гідності ромської національної меншини. Все через висловлювання міського голови, щодо виселення усіх ромів Франківська в Закарпатську область. Позов подано від ГО ” Спільнота ромів Закарпаття”, повідомляє Ужгород.нет.юей.

Нагадаємо, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків доручив правоохоронцям вивезти ромів з міста до Закарпатської області. Про це міський голова заявив на щотижневій нараді у понеділок, 20 квітня.

“Цигани. Вірніше, особи ромської статі. Ми ж уже бус давали, вивезли їх на Закарпаття. Чого вони далі тут? Що значить відмовилися? А чого не запакували? Є поліція. Не знаю, до наступного вівторка маєте вирішити цю проблему. Ми вам автобус дали… Другу ходку зробити.. Якщо ми щось домовляємся, то виконуйте, будь ласка,” – заявив Марцінків.

Заява викликала резонанс, на неї відреагували поліція, посольства та захисники прав людини, журналісти і гумористи.

Поліція порушила кримінальне провадження за цим фактом.

Руслан Марцінків, відповідаючи на реакцію, заявив, що “ніякої дискримінації не вбачає, адже мова йшла про конкретних осіб, які вже довготривало, більше місяця, недотримувалися карантину“. А потім попросив вибачення за свій вчинок, назвавши його «емоційним».

Згодом міський голова Івано-Франківська зустрівся з головою ромської общини Закарпаття. 28 квітня в Івано-Франківську за ініціативи голови «Об´єднання ромів Ужгорода» та депутата Ужгородської міської ради Мирослава Горвата відбулася зустріч з міським головою. Вони відвідали місця проживання циган із Закарпаття – квартири та житлові будинки, які вони орендують, та соціальні заклади міста, де роми перебувають на обліку та проживають у соціальних кімнатах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стали відомими подробиці смерті 19-річної дівчини від коронавірусу в Івано-Франківську

 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X