Російська інвалідність в аспекті “Євробачення”

На цьогорічне “Євробачення”, що, як відомо, відбудеться в Україні, Росія делегує неповносправну учасницю. Проблема тільки в тому, що цей крок – виразна провокація з боку путінської влади.

На хвилі громадської дискусії не мовчить і WestNews.

Юлія Самойлова – російська співачка з категорії “нових зірок”, віднедавна улюблениця Алли Пугачової. У дитинстві дівчина через щеплення від поліомієліту стала інвалідом. На національному відборі до “Євробачення” в Росії Самойлову обрали представницею на конкурсі в Україні. І все б нічого, якби не кілька “але”.

medium_e2ca86f0dd254e8360654832426ad89a

Йдеться про те, що учасниця Юлія Самойлова влітку 2015 виступала в анексованому Криму. За такий крок їй би мали заборонити в’їзд в Україну, як усім, хто незаконно перетнув державний кордон та порушив міжнародне право.

Російська пропаганда ж попередньо акцентувала на тому, що буде бойкотувати українське “Євробачення”. Мовляв, “гейропа”, тиск Заходу і так далі. Втім, раптом кремлівські диригенти змінили напрямок вітру. Зараз по російському (теле-)зомбібаченні транслюють зворушливі ролики про інваліда з чудовим голосом, яка на колясці буде представляти “отєчество” в Україні.

Отримуємо начебто колізію: заборонити інваліду виступати виглядатиме неетичним кроком в очах суспільства. Та це лише на перший погляд. Насправді, як зазначають самі неповносправні, вони – звичайні люди. Якщо в сучасних політичних умовах зірки Росії гастролюють окупованими територіями без дозволу української влади, вони мають бути у списку нон ґрата. Відтак, очевидно: робити “поблажок” Росії, що намагається скористатися становищем, точно не треба.

(за матеріалами преси)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євробачення по-українськи: історія успіху

Коментарі:

Comments are closed.