WestNews.com.ua

Секрети успіху: 200-бальники з Івано-Франківська поділилися порадами, як успішно здати ЗНО

08.07.2018, 21:08  |  Автор:   Власенко Власта

ЗНО-2018 вже позаду. Хтось здобув омріяні 200 балів, а дехто очікуватиме ще рік для повторної здачі тестів. Майбутні абітурієнти, на яких ще тільки чекає ЗНО-2019, вже запасаються великою кількістю валеріани та намагаються приборкати хвилювання. Як зробити так, щоб не братись за голову і знати, з чого починати вчити? Чи реально взятись за навчання не в останній момент? І найголовніше, чи дійсно настільки страшне ЗНО, як його малюють в уяві  випускники?

Цьогорічні гросмейстери ЗНО з радістю відповіли на запитання та поділилися з WestNews порадами щодо вдалої здачі тестів та іншими не менш важливими речами.

Нагадаємо, цього року 200 балів з одного предмету здобули дев’ять прикарпатських випускників.

Софія Гаркот, випускниця Івано-Франківської СШ №5 з поглибленим вивченням німецької мови, склала ЗНО з хімії на 200 балів. Дівчина каже, що задоволена  результатами з усіх предметів, адже як планувала, так і склала.

«Планувала скласти всі екзамени вище 190 балів, що мені вдалось. Складала українську мову (196), математику (192), хімію (200) і німецьку мову (198). Задоволена всіма результатами, хоч і розумію, що вони могли бути кращими, якби не хвилювання,» – розповідає Софія.

До ЗНО з хімії, української мови та математики випускниця готувалась з репетиторами. Хімію почала готувати в листопаді, проте їй не завадило отримати відмінний бал з предмету, адже активно його вивчала протягом навчання в школі.

«Не скажу, що було легко, але ще до екзаменів я звикла наполегливо вчитись. Тому щоденні домашні завдання, репетиторства і мультитаскінг під час уроків були для мене звичними, – каже дівчина. – Насправді результати ЗНО не обов’язково точно вказують на рівень знань учня. Дуже багато залежить від хвилювання, від інтенсивної підготовки за день до екзамену. Нерідко трапляється, що справді підготовлені абітурієнти просто не можуть зібратись»

Вступати Софія планує в Інститут високих технологій при КНУ або ж в Києво-Могилянську академію.

Дівчина радить, не відкладати підготовку до останнього. Каже, що для вдалого складання ЗНО важливіше прикладати зусилля ще з середніх класів. Так матеріал простіше повторити в 11-ому класі, та й підготовку не потрібно розпочинати з нуля.

«Ставте якомога більше запитань вчителям і не відкладайте підготовку до останнього. Насправді, чим більше помилок ти зробиш під час підготовки, тим більше відповідей отримаєш. І більше шансів вдало скласти ЗНО,» – радить майбутнім випускникам Софія.

Проте не варто надіятись тільки на репетитора, також велику роль відіграє самостійне опрацювання матеріалу. На власному перевіреному досвіді Софія радить майбутнім випускникам таку групу в Телеграмі як «ZNOUA», також онлайн-курси Prometheus, Eduget, які є цілком безкоштовні.

А ось Павло Ясман, випускник Української гімназії №1 м. Івано-Франківська, розповідає, що через неуважність в школі часто робив помилки, і переживав, щоб на ЗНО не повторилась така ж ситуація.

«Складав українську мову, математику та хімію. Здобув 194, 195 та 200 балів відповідно. Звісно, без хвилювання не обійшлось. У школі багато помилявся. Я вже готувався до того, що і на ЗНО теж зроблю не одну помилку. Можу недочитати умову завдання або цифру не ту напишу. Але результат мене задовільнив,» – каже хлопець.

Павло ще не визначився, куди саме хоче вступати. Проте переконаний, що це буде пов’язано з хімією. Звісно, кожного, хто складав ЗНО, щось та й не влаштовувало при здачі тестів. Павло, наприклад, додав би більше завдань, які потребують мислення та логіки. Не варто давати матеріал, який потребує лише старанного вивчення і не несе в собі практичного значення.

«Можливо, причина невеликого запиту на технічні спеціальності у тому, що певні предмети здаються нецікавими. Просто шкільна програма все бере загально і вимагає не розуміння, а вивчення матеріалу,» – висловлює свою думку хлопець.

Павло впевнений, що ЗНО дійсно потрібне як державний екзамен, який перевіряє рівень знання абітурієнта. Проте на даному етапі воно не надто якісно оцінює знання випускника, бо ж обмежується шкільною програмою, яка в деяких випадках не несе собою ніякого значення.

«До самих тестів можна готуватись тільки в 11-ому класі. Оскільки ЗНО являє собою перевірку шкільної програми, то наполеглива праця у минулих шкільних роках зробить підготовку до екзамену простішою,» – радить майбутнім абітурієнтам Павло.

Звичайно, у кожного індивідуальний підхід до вивчення матеріалу. Проте сумлінне навчання протягом усіх років навчання, логічне мислення, уважність та впевненість в собі ще нікого не підводила під час складання тестів. Отож, бажаємо майбутнім випускникам вдало підготуватись до ЗНО на всі 200 балів.

Оля Веркалець

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ у ВНЗ не для всіх: скільки абітурієнтів не склали тести ЗНО-2018 з різних предметів

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X