WestNews.com.ua

Що цікавого відбулося в другий день урбаністичного фестивалю “Сеанс міського сканування”. ФОТО/ВІДЕО

13.07.2019, 20:32  |  Автор:   Менів Андрій

У Івано-Франківську підходить до завершення урбаністичний фестиваль «Сеанс міського сканування», інформує WestNews.

У суботу, 13 липня, під час Симпозіуму відбулося одразу три панельні дискусії – децентралізація в місті, залучення громади та спільні робочі простори.

Разом із тим, Future Lab розповіла про стратегію розвитку району навколо «Промприладі».

Окрім того, відбулася інсталяція Дани Косміної на культовому заводі Пресмаші «Робітники не видимої праці». У цьому унікальному проекті йдеться про ще не заархівовану історію одного з найпотужніших індустріальних об’єктів України в минулому.

Як відомо, «Пресмаш» був визнаним гігантом машинобудівної галузі промисловості. Діяв 1975–2009, спочатку як завод механічних пресів, а від 1986, після об’єднання із з-дом «Автоливмаш», – як завод механічних пресів і автоматичних іній ліній. За період своєї роботи підприємство випустило близько 9 тис. пресів, з них 500 одиниць експортовано в Австрію, Велику Британію, Францію, Фінляндію, Італію, Нідерланди, Швецію, Канаду, США, Арґентину. Продукція «Пресмашу» отримала низку відзнак в Україні та за кордоном.

 

Ще один цікавий захід в рамках «Сеансу міського сканування» відбувся на озері з лебедем біля школи №21, а саме – перформанс «Сплав» від Саші Попруги. У спробах побудувати комунікацію з місцевими жителями учасники MetaLab провели ряд досліджень і заходів, а також була встановлена ​​скульптура лебедя-орігамі художниці Жанни Кадирової, яка згодом дала неофіційну назву Озеру з лебедем.

Під час спілкування з жителями району з’ясувалася історія формування озера, персональні відносини до нього, нинішня ситуація і мрії про майбутнє.

Зараз озеро має свою яскраво виражену світлу і темну сторони, як і люди, які відвідують його. Але для того, щоб ситуація змінилася, а ідеї зміцнилися в голові, їх треба регулярно обговорювати та повторювати.

А ввечері, в дворі «Промприладу», в рамках вечірньої програми, стартував концерт, в якому приймають участь «Atimic Simao», «Kurs Valut», Люсі та «Chillera». Продовження заплановано на першому в Івано-Франківську рейві на Локомотиво-ремонтному заводі.

«Відкриваємо досі закриту локацію – один з найстаріших заводів міста. Локомотиворемонтний завод функціонує з 60-х, ремонтує залізничний транспорт, а сьогодні тут відбудеться нічне танцювальне дійство – найголовніша вечірка «Сеансу Міського Сканування». Багато хто мріяв про це, але вдалося тільки нам. Приходьте, будемо танцювати до ранку», – наголосили організатори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Децентралізація в місті» : у Франківську відбувся черговий симпозіум

13.07.2019, 20:32  |  Автор:   Менів Андрій

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X