WestNews.com.ua

Школа пілотів у Станіславові: з чого починався франківський аеропорт. ФОТО

30.06.2020, 16:14  |  Автор:   Менів Андрій

Ідея будівництва аеропорту в Станіславові виникла ще в 1926 році. Проте національна система воєводства Станіславова, його розташування, організаційні зміни, а також відстань від штаб-квартири не сприяли швидкому розвитку авіації.

У 1935-36 рр. район Станіславівського воєводства здав в оренду 30 га земельної ділянки у Діброві  (2,5 км від центру Станіславова) для будівництва аеропорту.

Тоді ж  було придбано ще 3 гектари землі на якій почалося будівництво резервних приміщень льотної школи: адміністративна будівля, повітряний ангар, депо палива, гаражі та багато іншого.

20 квітня (за іншими данними – 25 квітня) 1937 року відбулася церемонія відкриття пілотної школи LOPP імені генерала Тадеуша Каспжіцького.

В тому ж році школі були проведені три курси та підготовлено 58 пілотів.

Навчання в школі пілотів включало теоретичну освіту з побудови літака, двигуна та лекції з авіаційного права, авіаційної гігієни, бортового обладнання, принципів навігації, метеорології, техніки та льотної механіки. Освіта включала двонаправлені рейси, тобто польоти студентів та інструкторів, а також самостійні польоти.

Заняття розпочалися о 3.30 ранку. Після прокидання і першого сніданку були рейси, потім другий сніданок, лекції, фізкультура та вечеря. Вдень дві години сну, потім обговорення та уроки, а також обслуговування літаків та об 21:00 відпочинок.

У школі пілотів були охайні маленькі студентські кімнати, велика загальна кімната, яка була також лекційною залі та кухнею.

Архівне відео про діяльність шкіл пілотів LOPP можна переглянути – ТУТ.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X