WestNews.com.ua

Символ приходу весни, щастя і багатства: як у Франківську відзначали Китайський Новий рік. ФОТО/ВІДЕО

05.02.2019, 15:30  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Як раніше повідомляв WestNews, студенти Прикарпатського національного університету провели святкові заходи з нагоди Свята Весни. Його ще називають Китайським Новим роком або Місячним Новим роком.

Китайський новий рік 2019 розпочнеться 5 лютого і триватиме до 24 січня наступного року.

Організатор заходу Ірина Ілійчук, яка працює старшим викладачем кафедри загального та германського мовознавства факультету філології, розповідає, що такий захід в університеті проводять третій рік поспіль.

“Сьогодні ми збираємось більше дізнатись про культуру і традиції святкування Китайського Нового року. Також ми проведемо майстер-класи: навчимось робити китайську вирізку, плетенку та робити гімнастику, яку ще називають тайцзицюань. Буде і маленький концерт. Ми переклали щедрик на китайську мову, адже там (Китай – ред.) не щедрують і не колядують. У нас буде поєднання української й китайської культури. Наші волонтери-практиканти з Китаю покажуть китайські танці, ми почуємо музику традиційного інструменту, пісні та поезію,” – каже Ірина Ілійчук.

За її словами, такий захід є дуже важливим, адже вивчаючи мову, студентам необхідно й дізнаватись культуру країни, мову якої вивчаєш.

“Я багато часу прожила в Китаї і мені досить приємно ділитись цим досвідом, який я там здобула. У кінці ми збираємось записати побажання китайському народу. Думаю, їм буде приємно, що таке містечко як Івано-Франківськ теж пам’ятає і поважає такі свята. Щоб у світі був мир і злагода, нам потрібно мати взаєморозуміння,” – додає організаторка заходу.

Сунь Хайлін приїхала з Китаю і працює в університеті викладачем. Каже, основна особливість Китайського Нового року – об’єднання сім’ї. Усі збираються разом і вечеряють.

“Основні традиції свята – наклеєні на дверях китайські новорічні побажання, ліхтарі та святкова вечеря. Вечеря обов’язково має включати в себе рибу, пельмені, качку і курку. Я сподіваюсь, що наші студенти більше дізнаються про свято, адже насамперед – це об’єднання сім’ї,” – розповідає вона.

Сунь Хайлін зазначає, що зазвичай не обов’язково зустрічати Новий рік в певних кольорах, але всі стараються одягнути червоний, бо він символізує щастя і радість.

Студентка другого курсу факультету філології Юлія почала вивчати китайську мову, адже думає, що це перспективно, цікаво і сильно відрізняється від української культури.

“Оскільки я вивчаю китайську мову, то для мене також стало важливим відзначати Китайський Новий рік. Найбільше подобається у Китаї те, що люди там більш стримані, а ми (українці – ред.) експресивніші. Мені, наприклад, цього не вистачає в характері, хотілись би цього в них навчитись,” – додає Юлія.

Проректор університету Галина Михайлишин вважає, що студентам університету пощастило мати такого викладача як Ірина Ілійчук. Жінка довгий час проживала в Китаї і вивчала історію цієї країни.

“Університет направду є зацікавлений у вивченні культури Китаю та розвитку освітніх програм. Зараз у нас є дуже багато напрацювань, є підписані угоди з китайськими провідними університетами. Це є великий крок вперед. А зараз ми очікуємо ще підписання угод про навчання китайських студентів в нашому університеті. Я думаю, це є хорошин обмін і практика, а також пізнання інших держав,” – розповідає Галина Михайлишин.

Сьогодні більше 70 студентів вивчають китайську мову як другу іноземну.

Варто зазначити, що з 2016 року Прикарпатський університет є членом міжнародної університетської спільноти “Один пояс – один шлях” (“Великий шовковий шлях”). Також налагоджена двостроння співпраця з Центральною академією мистецтв м. Пекін (КНР), Тяншунським класичним університетом (КНР). За Підтримки Інститут Конфуція Київського національного лінгвістичного університету в Прикарпатському університеті цьогоріч відкрили Центр китайської мови і культури.

Нагадаємо, WestNews писав раніше про те, як 15 днів святкують Китайський Новий рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 лютого – свята, іменини, прикмети, факти, день в історії

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X