WestNews.com.ua

Синевир вийшов з берегів: туристи масово приїжджають, щоб подивитися на одне із семи природних чудес України. ФОТО/ВІДЕО

05.07.2020, 10:42  |  Автор:   Хромей Зоряна

Вявляється, що стихійне лихо може надати унікальну нагоду – помилуватися красою повноводної водойми Синевирського озера. Зазвичай таким повноводним Синевир буває навесні, а цього року, через щедрі дощі, озеро вийшло з берегів.

Тож зараз, навіть попри карантинні обмеження українці ще більше хочуть подивитися на одне із семи чудес світу у його повній красі. Внаслідок збільшення води у Морськомі оці озеро підсилило увагу не лише мандрівників, а й краян. Парковки біля Національного природного парку “Синевир” заповнені.

Детальніше у сюжеті “Час пік”:

«Морське око» Карпат затопило: озеро Синевир вражає високим рівнем води

Міфічне око Карпат – озеро Синевир внаслідок сильних дощів та підняття ґрунтових вод вийшло з берегів. Вода легендарного озера затопила майданчик, де зазвичай полюбляють фотографуватися туристи. За словами місцевих жителів, це справжнє видовище, адже влітку, зазвичай вода у «морському оці» просідає. Внаслідок збільшення води у Синевирі – озеро підсилило увагу не лише мандрівників, а й краян. Навколо туристичної локації – справжній ажіотаж.

Опубліковано Перший Кабельний Середа, 1 липня 2020 р.

Синевир – найбільше озеро природного походження в Українських Карпатах. Воно знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря.

Рівень води в озері змінюється в залежності від сезону: знижується взимку і підвищується весною та влітку, відтак знов спадає восени. Амплітуда коливання рівня води в озері досягає 4,0-4,5 м., відповідно змінюється площа водного дзеркала від 4,45 до 7,58 га. Найбільша глибина від 19 до 23,5 м.

Проточність озера забезпечується Синевирським потоком, що витікає 350 м. західніше озера з-під обвал-зсуву на 60 м. нижче рівня позначки його гребеня.

Вода у Синевирському озері прісна. Її температура досить низька навіть влітку і становить 10-15⁰С.

Синевирське озеро визнано водно-болотним угіддям міжнародного значення (Рамсарська конвенція) і є одним із семи природних чудес України. Воно належить до типу завальних. Утворилося близько 10-11 тисяч років тому внаслідок потужного зсуву корінних пісковиків, що зірвались з південного схилу гори Красної і перекрили прадавню долину Синевирського потоку.

Світлина від Національний природний парк "Синевир".

Світлина від Національний природний парк "Синевир".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Озеро Синевир після дощу: показали унікальні кадри з висоти пташиного польоту. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X