WestNews.com.ua

Скандал із медичними закупівлями під час оголошеного карантину COVID19

25.03.2020, 14:30  |  Автор:   Порепа Петро

Генеральний директор Державного підприємства “Медичні закупівлі України” Арсен Жумаділов заявив, процес державних закупівель медичних товарів і препаратів нині заблоковано. Причетним до цього, за словами Жумаділова, міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець.

Про це, зокрема, він заявив в інтерв’ю Дзеркалу тижня.

“Ми маємо розпочати наші основні закупівлі. Ми готові і маємо бажання включитися в централізовані закупівлі по коронавірусу. Однак, наскільки я розумію, політичної волі аби вирішити ситуацію, немає. І вона все більше заходитиме в глухий кут…. Позиція Ємця щодо можливості закупівель через ДП “Медичні закупівлі” тільки за умови, що тут буде його людина, є не просто контрпродуктивним, невдалим управлінським рішенням. Вона злочинна. Використовувати владні повноваження задля створення для когось умов для отримання матеріальних благ, ще й у ситуації, в якій зараз знаходиться країна, — аморально і протизаконно,” – заявив Арсен Жумаділов.

Зі слів Жумаділова, Ємець тиждень тому заявив йому: “По-хорошому ви не захотіли. Буде по-іншому”.

Про те, що міністр охорони здоров’я Ілля Ємець, під гучні заклики ввести надзвичайний стан, свідомо залишає лікувальні заклади без критично важливих ресурсів і ліків, пише на своїй сторінці у Фейсбук колишня очільниця відомства Уляна Супрун. За її словами, “причина полягає у відмові керівника Медичні закупівлі України порушувати закон і брати на посаду заступника генерального директора “довірену особу” Ємця. Особу, яка засуджена за кримінальний злочин (крадіжку ікри в супермаркеті).”

“Щоби проштовхнути свого протеже, Ємець вже третій тиждень блокує всі централізовані закупівлі медичних товарів і препаратів в країні, зокрема медичні вироби, необхідні для боротьби з COVID-19. І це все в час пандемії, карантину, нестачі ресурсів в лікарнях по всій країні, коли медики беззахисні перед хворобою, а ми не знаємо, скільки насправді людей хворіє, бо тести не проводяться. Arsen Zhumadilov звернувся із заявою про вчинення кримінального правопорушення в ДБР. Слідкуємо за цим процесом. Деталі почитайте в його попередніх постах тут: https://bit.ly/2UgjPXc і тут: https://bit.ly/2wt1nlg,” – написала Супрун.

Також Жумадінов продемонстрував н асвоїй сторінці у фейсбук документ про пропонованого кандидата на посаду заступника директора ДП Гришковця В.В. Він у 2019 році був засуджений за статтею за повторну крадіжку після того, як вкрав продукти харчування в магазині.

Тим часом, тим часом ситуація з підготовкою України до захисту населення від коронавірусу нагадує дамбу, яку ось-ось прорве. Жорсткі карантинні заходи, заборони й обмеження виглядають епічно, але не мають сенсу на фоні провалу по забезпеченню лікарень. Нам потрібно невідкладно запустити процес здійснення Централізованих державних закупівель, від яких, окрім лікування людей від коронавірусу, залежить інші життєво необхідні для пацієнтів напрями, – додала Уляна Супрун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карантин буде продовжено до 24 квітня включно

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X