WestNews.com.ua

Сьогодні святкує 88-ий день народження онук Івана Франка

28.03.2020, 20:45  |  Автор:   Хромей Зоряна

Сьогодні, 28 березня, святкує своє 88-річчя онук Івана Франка – Роланд-Олександр Франко.

Центр вивчення творчої спадщини Івана Франка привітав винуватця зі святом на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

«Роланд-Олександр Франко і український вчений-інженер (кандидат технічних наук), і дипломат, і громадський діяч, і популяризатор творчості свого дідуся (голова правління Міжнародного фонду Івана Франка). Він дуже добра, мудра й висококультурна Людина. Перебуваючи на дипломатичній службі у Великобританії, як радник посла, узгодив міжурядові перемовини так, що британці подарували свою антарктичну станцію «Фарадей» Україні (тепер вона називається «Академік Вернадський»). Сьогодні Роландові 88 років! Щиро вітаємо славного Франкового внука й бажаємо многая літа!», – йдеться у дописі.

Франко Роланд-Олександр – видатний вчений, дипломат, активний діяч української політики і культури, онук Івана Яковича Франка. На даний час, Франко Роланд-Олександр Тарасович, є єдиним онуком Івана Франка. Це відомий український вчений, дипломат, який довгі роки в часи української Незалежності працював у посольстві Великобританії.
Франко став активним діячем української культури на Заході. Завдяки йому відкрилися музеї Івана Франка у Києві, Каневі, Халеп”ї (Обухівський район, Київської області), а також відкрито перший пам’ятник Івану Франкові на лівобережній Україні (с.Пустовіти).
У перші післявоєнні роки він у батьківському будинку (Музей Івана Франка) дав пристанище підпільній українській організації студентської та учнівської молоді і був активним членом цієї організації, яка невдовзі була розкрита. Майже всі члени її загинули. Сім’ї Тараса Франка (син Івана Франка і батько Роланда Франка) загрожувало вивезення у сибірські табори.
Однак, через втручання вищих органів республіки, сім’ю було перевезено у Київ та, фактично, позбавлено можливості спілкування з рідним середовищем.
Роланд-Олександр Франко зараз є активним громадським і політичним діячем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:101-й день народження відсвяткувала довгожителька з Прикарпаття. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X