WestNews.com.ua

Сотні українців ночують просто неба без води і туалету на кордоні в Дорогуську. ФОТО. ВІДЕО

25.03.2020, 20:57  |  Автор:   Порепа Петро

Сотні українців застрягли на кордоні перед шлагбаумами у Дорогуську. Люди вже тиждень живуть без туалетів, води, сплять просто неба на своїх речах. Через відсутність транспорту вони не можуть потрапити до своєї країни.

Причина в тому, що проїзд у Дорогуську можна перетнути лише на транспортних засобах, тут немає пішохідного переходу, повідомляє польське видання Дзеннік всходні.

“Ці люди – це студенти або працівники фірм з Польщі та Європи, – каже Юзеф Творек, працівник автостоянки поряд з кордоном. – Їх привозять їхні роботодавці або вони приїжджають за власний рахунок, і їхня подорож закінчується у Дорогуську. За день тут проходить до тисячі осіб. Нові прибувають на місце тих, хто нарешті зумів пройти через кордон.”

Громадяни України, яких висаджують просто перед шлагбаумами, облюбували собі автостоянку, де працює пан Юзеф. Речі складають біля сторожки паркінгу. На тих речах вони сплять вночі. Виснажені довгою дорогою, вони збираються групами. Вони не мають води, нужду справляють, де доведеться.

“Я боюся, що рано чи пізно я заражусь, – додає Турек. – Тим більше, що ніякі служби того, що відбувається тут, не контролюють. Коли я зателефонував у відділення поліції з цього приводу, я почув від чергового, що вони також бояться вірусу, і вони не прийдуть.”

Власник стоянки, на якій зупиняються українці, – Станіслав Максим’юк, колишній голова ґміни Дорогуськ, розповідає, що також телефонував у поліцію. Йому пообіцяли передати патрульним. Невдовзі прибула поліція із прикордонниками.

“Вони швидко тут обернулися і пішли геть. Єдиний ефект від візиту був такий, що через деякий час українська сторона прислала автобус, яким забрали 38 громадян України. А людей було близько двох сотень,” – говорить Станіслав Максим’юк.

У середу вночі приїхали ще два автобуси. Декому вдалося підсісти на автобуси чи легкові автомобілі, що поверталися в Україну. Інші досі таборують просто неба добами.

Речниця Холмської поліції Ева Чиж каже, що справді отримали два повідомлення про групи громадян України в районі прикордонного переходу в Дорогуську. В обох випадках на виклик виїздили поліція і прикордонники. Вони є головними координаторами того, що відбувається на кордоні. Завдання поліції – забезпечення правопорядку і безпеки. Наразі, каже речниця, не було жодних порушень закону з боку українських громадян, які намагалися потрапити до своєї країни.

Поліція поінформувала органи місцевого самоврядування про те, що відбувається на кордоні. Там повідомили, що знають про проблему. Вже мали розмову із командиром Надбужанського відділу прикордонної служби. Там заявили, що такі питання, як забезпечення людей водою і тимчасовими туалетами вирішує не прикордонна служба чи орган місцевого самоврядування. Це питання люблінського воєводи.

 

Зі свого боку ми робимо все, щоб максимально швидко пропускати громадян України, які повертаються до своєї країни, – каже Даріуш Сєніцький, прессекретар командира НВПС. – Минулої доби їх було кілька сотень. Але ми не можемо вплинути на те, що останнім часом стільки українців збираються на кордоні. Я би радив скористатися відповідно до міждержавної угоди потягом з Перемишля, який курсує в Україну.

Сьогодні кількість українців перед Дорогуським переходом зросла ще більше. Вони навіть заблокували дорогу для ТІРів. Довелося втручатися поліції.

Наразі найефективнішим за інші служби виявився Станіслав Адамяк, почесний консул України в Польщі. За домовленістю з НВПС, тиждень тому він орендував автобус за власні кошти, який кількома рейсами перевіз групу з 300 українців до України, пише видання.

Українці на кордоні говорять, що були обіцянки з консульства про забезпечення автобусами, однак їх немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав урядовців розробити пропозиції щодо повного закриття пасажирського руху через кордон

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X