Соціальний проект “Діти просять миру” презентували в Греції. ФОТО/ВІДЕО

У грудні цього року Греція стала третьою країною, в якій відбулась презентація міжнародного соціального проекту «Діти просять миру».

Про це повідомляє WestNews з посиланням на Світове українство.

Ініціатором проекту виступила громадська спілка «Промінь Україна» за активної підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства молоді та спорту України, Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій та депутата Верховної Ради України Дмитра Лубінця.

Проект має глобальну мету – встановлення миру в Україні та світі, а також покликаний сприяти підтримці розвитку талановитих дітей із зони АТО, їх подальшої співпраці з дітьми і молоддю різних країн світу, організації спільних навчально-оздоровчих таборів, культурно-мистецьких фестивалів, конкурсів, спортивних змагань, участі у міжнародних грантових проектах.

Для перебування в Греції організатори передбачили для учасників цікаву та насичену програму. Українські діти разом з грецькими дітьми брали участь у різноманітних заходах на тему миру та розвитку дитячих і молодіжних талантів, а також зустрілись з високопосадовцями, представниками духовенства та місцевої української діаспори.

Українську делегацію на чолі з депутатом Верховної Ради України Дмитром Лубінцем у Афінах тепло та гостинно зустрів Надзвичайний та Повноважний Посол України в Греції Володимир Шкуров.

Під час офіційної зустрічі у Посольстві України Дмитро Лубінець висловив слова вдячності Товариству української діаспори в Греції «Українсько-Грецька Думка», яке очолює Галина Маслюк та українському Посольству за сприяння в організації та проведенні проекту «Діти просять миру» в Греції. Після чого координатор проекту Ганна Крисюк передала усім присутнім вітання від організатора міжнародного проекту «Діти просять миру» Дмитра Банаха та представила запрошеним дитячу делегацію з України. Впродовж години діти співали українських пісень, танцювали та вітали один одного з приїздом до Греції.

За три дні перебування у Греції діти з України прийняли участь у великій кількості пізнавальних заходів та екскурсій. Учасники проекту мали змогу побувати на презентації документального фільму «100 років на Афоні» та побачили фотовиставку українського історика Сергія Шумила «Афон і Україна: подорож крізь віки».

Особливо запам’ятається місцевим грекам незабутнє виконання українськими дітьми колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю!» Блаженнішому Архієпископу Афінському і всієї Еллади Ієроніму ІІ під час відкриття культурно-духовного центру Храму Св. Андрія.

Не забули юні українські патріоти вшанувати честь і славу свого всесвітньовідомого співвітчизника – у парку Гудіні діти та дорослі поклали квіти до пам’ятника Великого Кобзаря Тараса Шевченка. Патріотичного запалу додало виконання учасниками проекту біля постаменту Гімну України та жовто-блакитний флеш-моб із запусканням в небо жовто-блакитних та біло-синіх кульок.

Також варто зазначити, що під час перебування української делегації в Грецькій Республіці в рамках міжнародного соціального проекту «Діти просять миру» між українською стороною та грецькими партнерами підписано ряд важливих угод про співпрацю та партнерство.

Зокрема, з метою реалізації спільних соціально-культурних, освітніх, інвестиційних та економічних проектів у місті Афіни підписано наміри про співпрацю між депутатом Верховної Ради України Дмитром Лубінцем, громадською спілкою «Промінь Україна» в особі голови правління Дмитра Банаха, мерією міста Пенделі в особі міського голови Дімітріаса Стергіу-Капсалі та Асоціацією української діаспори у Греції «Українсько-Грецька Думка» в особі голови Галини Маслюк. Сторони домовились про обмін досвідом щодо громадської діяльності та місцевого самоврядування, створення сприятливого інвестиційного клімату, налагодження різновекторної співпраці міст-побратимів Греції та України.

У цьому ж дусі підписана угода про співпрацю та партнерство між громадською спілкою «Промінь Україна» та Українською недільною школою при Асоціації «Українсько-Грецька Думка». Також досягнуто попередніх домовленостей про співпрацю у напрямку реалізації освітніх проектів та студентських обмінів між ГС «Промінь Україна» та Американським університетом в Греції «Webster».

«В першу чергу, висловлюємо щирі слова вдячності за підтримку та сприяння у презентації проекту у Греції Асоціації «Українсько-Грецька Думка» в особі керівника Галини Маслюк та Українській недільній школі при Асоціації «Українсько-Грецька Думка» в особі директора Ганни Павлюк, Посольству України в Греції, Американському університету у Греції «Webster» та сім’ям, в яких проживали діти протягом трьох днів перебування у Греції – пані Оксані Рудій, пані Наталі Смоляник, пані Оксані Пападопулу, пані Ользі Митарук та пані Олені Хіміч. Завдяки усім вам презентація нашого проекту у Греції і стала такою успішною», – зазначив засновник громадської спілки «Промінь Україна» Дмитро Банах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Співачка українського походження виконає гімн США на інавгурації Трампа

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.