WestNews.com.ua

Стали відомі умови, на яких забезпечуватимуть житлом поліцейських і рятувальників

10.12.2019, 11:37  |  Автор:   Хромей Зоряна

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права у 2019 році У ДСНС України в Івано-Франківській області повідомляє важливу інформацію прикарпатцям.

Міністерством внутрішніх справ України наприкінці 2018 року було ініційовано запуск мотиваційної програми для поліцейських і рятувальників, що складається із кількох пунктів: програма забезпечення житлом (як відшкодування за винайм помешкання так і придбання власного); підвищення заробітної плати та програма страхування і медичного обслуговування поліцейських, рятувальників та членів їх сімей, повідомляє WestNews із посиланням на ДСНС України.

Порядок забезпечення особового складу служби цивільного захисту житлом на умовах фінансового лізингу регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2018 №1201 (із змінами, внесеними Постановою КМУ від 17.04.2019 №370.

Вимоги до житла, що можуть бути придбані з метою реалізації Порядку забезпечення Державною іпотечною установою  поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту житлом на умовах фінансового лізингу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2018 року №1201.

Об’єктом відбору виступатиме житло – квартира в житловому будинку, уведеному в установленому порядку в експлуатацію, призначена та придатна для постійного проживання, у якій здійснені внутрішні опоряджувальні роботи в повному обсязі.

Перелік внутрішніх опоряджувальних робіт та устаткування, що має бути встановлене в квартирі має відповідати вимогам Установи та встановлюється конкурсною комісією  з урахуванням вимог, затверджених наказом Мінрегіону №2 від 11.01.2014 та зареєстрованих в Мінюсті України від 25.01.2014 №160/24937 щодо переліку внутрішніх опоряджувальних робіт, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію житлових будинків, а саме вимоги до квартир, побудованих за кошти державного та місцевих бюджетів для соціально незахищених верств населення, в яких внутрішні опоряджувальні роботи виконуються в повному обсязі. Житло має перебувати в експлуатації не більш як протягом 20 років чи реконструкція (капітальний ремонт) якого здійснено не більше ніж за 10 років.

Квартира має відповідати нормативній площі житла, яка становить   21 кв. метр на кожного наступного члена сім’ї, та додатково 10,5 кв.м. на сім’ю, але не більше ніж 94,5 кв. метра. Нормативна площа житла, що є однокімнатною квартирою та надається для сім’ї з однієї особи (одинока особа), становить не більш як 52,5 кв. метра загальної площі. Допускається перевищення нормативної площі житла, за яке авансовим платежем сплачує заявник.

Вартість 1 кв. метра загальної площі житла, що може бути придбане, не може перевищувати опосередковану вартість спорудження житла за регіонами України, визначену діючим Наказом Мінрегіону «Про показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України» (поточний від 06.12.2018 №335) та збільшену для:

1) м. Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова – у 1,75 раза;

2) обласних центрів та міст обласного значення з населенням понад 300 тис. осіб – у 1,5 раза;

3) міст обласного значення з населенням від 100 тис. до 300 тис. – у 1,25 раза.

4) інших населених пунктів згідно визначеної опосередкованої вартості.

У 2019 році ця норма для Івано-Франківська становить 15 982,5 грн/кв.м., інші населені пункти – 10 655 грн/кв.м.

Розмір частини суми, яка відшкодовує частину вартості житла державою, визначається з урахуванням стажу служби лізингоодержувача:

  • – від 5 до 10 років вислуги – 10 відсотків щомісячної суми, яка відшкодовує частину вартості житла;
  • – від 10 до 15 років вислуги – 20 відсотків щомісячної суми, яка відшкодовує частину вартості житла;
  • – від 15 і більше років вислуги – 30 відсотків щомісячної суми, яка відшкодовує частину вартості житла.

Розмір частини щомісячної суми, яка відшкодовує частину вартості житла, збільшується на:

  • 5 відсотків на кожну дитину віком до 18 років, яка проживає разом із лізингоодержувачем, але не більш як на 10 відсотків;
  • на відповідний відсоток, визначений згідно з цим пунктом, залежно від стажу служби іншого з подружжя (у разі, коли дружина/чоловік заявника є поліцейським або особою рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту).
  • Після виконання умов договорів фінансового лізингу та про компенсацію частини лізингових платежів лізингоодержувачу передається право власності на житло, для державної реєстрації права власності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Обіцянка-цяцянка: чим обнадіяв мешканців Марцінків та що повинен виконати до кінця року. ІНФОГРАФІКА

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X