WestNews.com.ua

Стали відомі висновки експертів, які розслідували резонансний випадок смерті калушанки. ФОТО

04.06.2020, 15:46  |  Автор:   Дрозд Світлана

20 травня цього року в коридорі Калуської ЦРЛ померла жінка. Відповідна комісія, що розслідувала цей випадок, оприлюднила результати своєї роботи

Передісторія: 68-річна калушанка звернулася в Калуську ЦРЛ, маючи направлення сімейного лікаря. Проте, в центральній районній лікарні жінку довго не госпіталізовували, потім прийняли рішення відправити в іншу районну лікарню міста Калуша.  Дорогою хворій погіршало, вона немедичною машиною повернулася назад в Калуську ЦРЛ. Проте, людину вже не вдалося врятувати.

Що ж стало причиною смерті людини: випадок чи недбалість лікарів?

Зясовуємо, що розпорядженням міського голови Калуша Ігоря Матвійчука  створено комісію з розслідування дій медичного персоналу Калуської ЦРЛ щодо невиконання чи неналежного виконання останніми своїх обов’язків. Очолила комісію  Наталія Табачук, заступник калуського міського голови.

 

Комісія вивчила всі обставини смерті в хронологічному порядку — від моменту звернення до Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, в якому йдеться по те, що пацієнтка та її донька звернулися в міську поліклініку 20 травня о 10.30. Хвору оглянув лікар-терапевт,  проведено  рентгенологічне дослідження, встановлено діагноз двобічної пневмонії. Проте, діагноз пневмонії не підтвердився,  лікар поліклініки видала екстрене направлення на лікування в Калуську ЦРЛ,  викликали бригаду швидкої.

Далі – в  11.29 пацієнтка була доставлена у відділення екстреної медичної допомоги Калуської ЦРЛ, де її оглянув черговий лікар приймального відділення.Для проведення консультації викликали кардіолога, реаніматолога і пульмонолога. Лікарка-анестезіолог була викликана до хворої о 12.15. Завдувач відділення повідомив, що на той час стан хворої був без змін. Тому її не госпіталізували у відділення анестезіології та інтенсивної терапії, а рекомендували консультацію пульмонолога та кардіолога. Лікар-пульмонолог, у свою чергу, не зауважив ознак пневмонії і рекомендував консультацію кардіолога. Станом на 20 травня кардіологічне відділення лікарні було закрите на карантин, адже тут медпрацівник захворів на коронавірусну інфекцію. Відтак кардіолог у телефонному режимі порекомендував хворій зробити електрокардіограму і УЗД серця,  хвору скерували на госпіталізацію у районну лікарню, адже туди рекомендовано скеровувати всіх пацієнтів з кардіологічною патологією. В кінцевому результаті, причиною смерті жінки встановлена “тромбоемболія легеневої артерії”,-  повідомляють vikna.if.

Подія мала швидку реакцію і серед громадськості Калуша

Про це в соцмережі повідомив калушанин Роман Файфер:

«Щойно передзвонила знайома! Її мамі поставили діагноз!, двохстороння пневмонія, сьогодні в поліклініці!!, так як жінці стало погано! Зробили кардіограму і рентген!!! Сказали негайно везти в реанімацію в лікарню в Підгірки з направленням і викликали швидку!!! Люди!  Від ранку вони з мамою сидять в лікарні і ніхто приймати не хоче їх, футболять додому!!! Жінці чим дальше тим гірше стає!»

Уляна Магас написала, що маму врятувати не вдалося:

«Лікар-реаніматолог не захотіла маму приймати. Сказала, що вона не важко хвора. Визвали пульмонолога, сказали, що у відділі не має місць. Мама почала синіти. Чотири години просиділи в коридорі. Черговий лікар оглянув, проблеми з серцем. Кардіологія закрита, коронавірус. Я подзвонила на гарячу лінію в міську раду, ніякого толку. Пішла до заступника Калуської ЦРЛ. Також сказала, що немає місця. Маму відправили своїм ходом до районної лікарні. Визвали таксі, проїхали 50 метрів. Мамі стало погано(почала хрипіти), вертаємося назад. Кричу, що мама помирає. Аж за 10 хв підійшли. Через пів години виходить та сама лікар-реаніматолог (що не хотіла приймати), маму врятувати не вдалося»

З пояснень медичного директора Калуської ЦРЛ Наталії Кінаш зрозуміло, що ніхто з медичних працівників не запідозрив діагноз, який став причиною жінки. Натомість, увагу було сконцентровано на попередньому діагнозі — пневмонії та підозрі на коронавірус.

У акті комісії зазначено:

Після того, як медпрацівники Калуської ЦРЛ не зуміли діагностувати тромбоемболію легеневої артерії, жінку скерували на госпіталізацію у Калуську районну лікарню, як хвору з кардіологічною патологією. Родина викликала таксі для перевезення Магас Розалії до Калуської районної лікарні, що також є порушенням. Дорогою жінка втратила свідомість і вже при повторному зверненні і Калуську ЦРЛ врятувати жінку не вдалося.

За висновком комісії, дії медпрацівників були недостатніми.

Експерти виявили, що були допущені такі помилки:

  1. Недооцінка стану важкості хворої
  2. Тривале перебування хворої у відділенні екстреної допомоги без прийняття рішення про госпіталізацію
  3. Невиконання суміжними спеціалістами рекомендацій щодо проведення консультаційних оглядів
  4. Перенаправлення хворої для продовження лікування в умовах терапевтичного відділення КНП «Калуська районна лікарня»
  5. Доставка хворої в інший лікувальний заклад власним транспортом
  6. Недостатній контроль з боку керівництва лікарні та заступника міського голови за налагодженням ефективного алгоритму надання медичної допомоги

Першого червня, як раніше писав WestNews, через смерть жінки оголосили відповідні догани .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через смерть жінки оголосили догани заступнику та керівнику Калуської ЦРЛ

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X