WestNews.com.ua

Стало відомо, коли на горі Піп Іван зіграють легендарну виставу «Нація»

10.08.2020, 16:52  |  Автор:   Хромей Зоряна

24 серпня у День Незалежності України актори Франківського драмтеатру на декількох різних майданчиках будівлі колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван зіграють легендарну виставу «Нація».

Цим заходом під назвою «Недосяжна нація» започатковують новий додатковий соціальний проект «Театральні Попівання на Обсерваторії». Реальні події 40-х років XX сторіччя на скривавленій Гуцульщині, які лягли в основу вистави «Нація», буде знову відтворено у самому серці Карпат, йдеться на сайті “Білий слон”.

Час та посилання на пряму трансляцію з Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Прикарпатського національного та Варшавського університетів буде надано пізніше.

«24 серпня у День Незалежності трупа нашого Івано-Франківського театру на стінах старовинної обсерваторії реалізує цей унікальний проект. Ми прийшли до думки, що ми відкриваємо новий театральний майданчик саме на горі Піп Іван, який розпочне не тільки національний, але й міжнародний проєкт», – пояснив в інтерв’ю сайту БІЛИЙ СЛОН ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда.

За задумом ініціаторів спецпроєкту «Театральні Попівання на Обсерваторії», перша вистава «Недосяжна нація» стане своєрідним спіритичним сеансом для України. Адже відома вже 10 років не тільки в Україні, а й далеко за її межами, вистава-молитва за однойменною книгою Марії Матіос (інсценізація – народного артиста України Ростислава Держипільського) у декораціях гір та сценічному просторі у вигляді будівлі колишньої обсерваторії, яка є свідком тих подій і у 40-ві роки минулого століття знаходилась на перехресті кордонів, відкриє незагоєні рани давно минулого. «Недосяжна нація» подарує глядачам сповідь та прощення “своїм” та “чужим”, “невинним” та “винним” мученикам історії. Бо тільки з любові та у муках народжується нове чисте життя. Народжується НАЦІЯ. Недосяжна нація.

«Ми не кажемо сьогодні про минуле. Ми кажемо сьогодні про майбутнє. Ми зробимо тут, крім наукового, ще й арт центр європейського рівня», – заявив в інтерв’ю сайту БІЛИЙ СЛОН директор – художній керівник Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський.

За допомогою сучасних технічних засобів ініціатори проєкту сподіваються, що зможуть надати можливість спостерігати онлайн все, що відбуватиметься на День Незалежності на висоті 2028 метрів. Бути присутнім на унікальній виставі «Недосяжна нація» про апокаліптичні дилеми життя і смерті, честі-безчестя, любові-ненависті,де поєднуються непоєднувані речі, де змішують стилі та напрями, мови та релігії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Зіграти “Націю” для самого Бога стало важче: на гору Піп Іван прийшла зима. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X