WestNews.com.ua

Стало відомо, як депутати Івано-Франківської міської ради виконували свої обов’язки щодо прийому громадян. ФОТО

18.04.2019, 11:00  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

18 квітня експерти ГО “Центр Політичних Студій” презентували результати роботи проекту “Приймальня Депутата”. Протягом останніх 9-ти місяців вони відвідували прийоми громадян депутатів Івано-Франківської міської ради.

Згідно Закону України “Про статус депутата міської ради” – депутат міської ради щонайменше раз на місяць повинен персонально проводити прийом громадян. Відвідуючи депутатські прийоми експерти перевіряли депутатів на відповідальність перед своїми виборцями, інформує WestNews.

“За 9 місяців ми перевірили майже всіх депутатів Івано-Франківської міської ради” – розповів Михайло Джогола, – “Не вдалось побувати лише в Івана Пуйди з “Об’єднання “Самопоміч”, Віктора Синишина зі “Свободи” та Сергія Палійчука з “Солідарності” – депутати змінювали час свого прийому, і, відповідно, нам не вдалось зі знімальною групою прийти до приймальні”

Проте, проект буде тривати і надалі. За словами його керівника Віталія Світлика – депутати значно активніше почали проводити власні прийоми після того, як почали системно знімати передачу. Також збільшилась активність виборців, що почали звертатись до депутатів через приймальню.

“Ми знімали такі відео протягом трьох останніх років. Спочатку робили це власними силами і раз на квартал здійснювали відео-рейди.Тоді рідко можна було застати депутатів у приймальнях. Після того, як ми почали системно ходити на прийоми – продуктивність депутатів зросла. Зараз майже всі депутати здійснюють свої прийоми. Відповідно збільшилась і активність виборців. Помітно більше людей приходять у приймальні та залучають депутатів до вирішення проблем на окрузі”, – зазначає Світлик.

Загалом з 39-ти депутатів, яких перевірили у Центрі Політичних Студій 15 депутатів не застали на прийомі, 5 депутатів на прийоми громадян відправляють своїх помічників і 19 депутатів проводять прийом особисто.

“Кількох депутатів ми відвідували повторно – через певний час після того, як не застали їх у приймальні. Зокрема повторно ми застали у приймальні Віталія Мерінова та Сергія Гаєвського з УКРОПу, Стефана Магаса з “Батьківщини”, Віталія Бурка, Олега Капустяка та Романа Харука зі “Свободи”. Під час повторних відвідин депутати у приймальнях були. Лише Ірина Кулинич з “Самопомочі” персонально прийом не проводить, проте працює помічниця”, – наголошує Михайло Джогола.

На депутатських прийомах були відсутні Петро Гавриш зі “Свободи”, Ігор Корсун та Олександра Федорук з “Об’єднання “Самопоміч”, Микола Ковальчук та Степан Руднянин із “Солідарності”, Руслан Терешко з “Батьківщини”, позафракційний депутат Ігор Саварин. Керівник фракції ВО “Свобода” Роман Онуфріїв особисто прийом не проводить – звернення до депутата можна залишити в партійній приймальні. Це є порушенням закону, оскільки прийом депутат повинен проводити особисто і  не рідше, як раз на місяць.

Частина депутатів прийоми проводить не особисто, а з допомогою помічників. Так у приймальнях вдалось застати помічників Петра Греченюка та Ірини Кулинич з “Самопомочі”, Володимира Кушніра, Володимира Фецича та Петра Шкутяка з “Солідарності”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приймальня депутатів просто неба: активісти і мер відстоюють конфліктну ділянку біля міського озера. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X