Стало відомо, як на Прикарпатті виконуються мовні квоти. ІНФОГРАФІКА

06.12.2018, 11:21  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

На Івано-Франківщині  мовні квоти на радіостанціях та телеканалах виконуються із перевиконанням.

За чотири хвилі моніторингу від листопада 2017 року по жовтень 2018 року:
– ведення передач державною мовою – 97%,
– українських пісень в ефірі – 68,7%.

Моніторингами представництва Національної ради у Івано-Франківській області були охоплені 11 ефірних та 1 проводова радіокомпанія.

Національна рада 4 грудня на прес-конференції в агенції «Укрінформ» підбила підсумки виконання радіостанціями норм закону.

Із листопада 2016 року по жовтень 2018-го фахівці Національної ради провели моніторинг майже 34 000 годин ефіру радіостанцій. Постійно аналізувалися програми 15 загальнонаціональних та 175 місцевих і регіональних радіостанцій. Результати засвідчують, частка пісень українською мовою на загальнонаціональних радіостанціях становить 51%, на регіональних і місцевих – 48%, а середній показник ведення передач українською мовою на вітчизняних загальнонаціональних і регіональних радіостанціях – відповідно 86% і 92%.

Без державного регулювання – закону, що був ухвалений Парламентом, і принципової політики Національної ради щодо виконання законодавчих вимог – таких показників обов’язкової частки україномовних пісень та частки ведення передач українською мовою, які є нині, не було б.

За словами члена Національної ради Сергій Костинський, саме принциповий підхід регулятора став підґрунтям для того, щоб законодавчі вимоги були втілені в життя цілковито і відбулася реальна імплементація закону. Однозначна позиція Національної ради застосовувати штраф за порушення навіть 0,1% квоти, дала сигнал ринку, що закон треба виконувати. Тобто показники, які ми сьогодні маємо, – це результат саме державної політики, а не наслідок саморегулювання індустрії.

До слова, від 8 листопада 2018 року за вимогою Закону України частка збільшилася: ведення передач державною мовою – 60%, українських пісень в ефірі має бути не менше 35%.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X