WestNews.com.ua

Станіславівські рекорди: чи знаєте Ви, що…?

05.07.2020, 19:16  |  Автор:   Хромей Зоряна

Станиславів, а тепер уже Івано-Франківськ, має давню, величну і дуже цікаву історію. Тож сьогодні WestNews пропонує своїм читачам цікаві станиславівські рекорди, які здивують тих, хто любить своє місто.

Якщо вірити офіційним статистичним даним, то Станиславів на початку цього століття був найздоровішим містом Галичини.

Наприклад, у 1901 році смертність у місті дорівнювала 16,4 на тисячу мешканців. У той же час у Львові – 25,9, Дрогобичі – 25, у Коломиї – 23,6, Тернополі – 22,2.

Також наше місто було рекордсменом і в платні за квартири, але, на жаль, з якнайгіршого боку. За сяку-таку 2-кімнатну квартиру треба було платити 800 корон на рік. Це найбільше в Галичині і навіть більше, ніж у Відні, Лондоні чи Парижі!

Дорожнеча на продукти у Станиславові також була запаморочливою. Скажімо, кілограм телятини коштував 1,12 корони, живої риби – 2,40 корони, хліба – 0,22 корони, картоплі – 0,07 корони.

Знавці стверджували, що на початку століття Станиславів був найдорожчим містом Галичини. Зарплатня робітника в цей час коливалася біля 100 корон (50 ринських) на місяць. Прийнявши, що середня зарплата нині 1000 гривень, можемо провести пропорційний перерахунок. Побачимо, що тодішні «запаморочливі» ціни нижчі від теперішніх. Хто відмовився б відтелятини за 11, 2 грн. за кілограм?

За матеріалами із книги “Етюди старого Станіславова” М.Головатого

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Школа пілотів у Станіславові: з чого починався франківський аеропорт. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X