Стережися кліщів: в яких районах Прикарпаття висока захворюваність на хворобу Лайма

13.03.2019, 7:22  |  Автор:   Веркалець Оля

В Івано-Франківській області станом на 1 січня 2019 року зареєстровано 204 території неблагополучних щодо Лайм-бореліозу.

“Зустріч” з кліщами відбувалась при відвідуванні лісу, парків, садів населених пунктів, інформує WestNews.

З переліком територій неблагополучних з Лайм-бореліозу можна ознайомитись тут   http://www.ses.if.ua/files/2ea2516141db7227d97e_71963.doc

У 2018 році в області рівень захворюваності на Лайм-бореліоз склав 4,3 проти 4,73 на 100 тис.н. в 2017 році. Найвища захворюваність зареєстрована в Рожнятівському (12,13 на 100 тис.н.) та Верховинському (10,66 на 100тис.н.) районах. Не виявлено жодного випадку Лайм–бореліозу в Городенківському, Долинському, Снятинському районах та м.м. Болехові. На території Яремчанської міської ради мали місце інфікування бореліями туристів під час відпочинку в лісі Буковель-Яблуницького перевалу.

В 91,5% випадків Лайм-бореліозу були діагностовані при наявності мігруючої еритеми. В області іде недовиявлення даного захворювання – за даними літератури мігруюча еритема присутня в 50% випадків.

В перших три дні зверталось за медичною допомогою половина хворих (50,8%), в переважній більшості (86,4%) мало місце присмоктуання кліща. Клінічні форми перебігу захворювання: 64,4% випадків середньої важкості, легка форма складала – 32,2% і важкі – 3,4%.

Найвищий індекс рясності (середня кількість кліщів, яку виявляють при огляді великої рогатої худоби) зареєстрований у Верховинському (31,8) та Косівському (22,9) районах.

Найменша чисельність кліщів у Снятинському (4,2) та Городенківському (4,5) районах, де власне відсутні випадки захворювання на Лайм – бореліоз.

До слова, на Прикарпаті призупинили навчання у школі через спалах кору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили невідповідності харчових продуктів: у навчальних закладах Прикарпатті перевірили якість їжі

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X