Стосується кожного: в Івано-Франківську провели акцію до Дня вшанування пам’яті померлих від СНІДу. ФОТО

Сьогодні, 18 травня, в Івано-Франківську відбулася інформаційна акція “ВІЛ/СНІД – це стосується кожного. Не втрачай життя!” до дня вшанування пам’яті померлих від СНІДу, інформує WestNews.

Мета акції: привернути увагу до проблем подолання епідемії ВІЛ/СНІД, вшанування пам’яті померлих від СНІДу, формування свідомого ставлення до проблеми СНІДу та толерантного відношення до ВІЛ-позитивних людей.

«Карітас Івано-Франківськ займається віл-інфікованими з 2013 року. Ми стараємося привернути увагу громадськості до цієї проблеми. В Івано-Франківську є більше трьох тисяч інфікованих, 506 з них вже померли», – розповів отець Володимир Черній, директор благодійного фонду «Карітас».

«Люди на обстеження звертаються щодня. Пацієнт здає кров і за 15 хвилин є результат. Тестування є безкоштовними у будь-якому медичному закладі», – каже Сергій Федорків, лікар.

«На даний час ми виявляємо нові випадки захворювання. Зараз в Україні більше 30 тисяч інфікованих. В Івано-Франківській області на обліку більше 900 позитивних людей на ВІЛ. В більшості випадків – нові люди. Середній вік – 25-30 років», – наголошує Олександр Гринь, керівник благодійного фонду «Західний шанс».

На заході буде діє мобільна амбулаторія, де всі охочі можуть безкоштовно пройти тестування на ВІЛ за допомогою експрес-тестів. Також буде “Жива бібліотека” – свідчення людей, які живуть з ВІЛ. 

До слова, Україні скасували тимчасову заборону на ще один лікарський засіб. Тимчасову заборону на реалізацію та застосування медичного препарату ввели 21 лютого через “непередбачену побічну реакцію”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківську на території обласної лікарні звели приватну клініку замість центру реабілітації. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.