Страшна статистика: щогодини один українець покінчує життя самогубством

11.09.2019, 7:16  |  Автор:   Менів Андрій

Україна перевищує середньосвітові показники за кількістю самогубств на душу населення. Ми потрапили у першу двадцятку країн світу за кількістю суїцидів, посівши 14 місце.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожні 40 секунд у світі відбувається чергове самогубство. В цілому за рік добровільно прощаються з життям майже 800 тисяч осіб, пише WestNews із посиланням на 24 канал.

Варто зазначити, що ці цифри не враховують спроби суїциду. За оцінками ВООЗ, вони відбуваються приблизно у 20 разів частіше.

У ВООЗ входять 183 країни, проте лише у 38 з них існує програма щодо запобігання суїцидам на державному рівні.

«Будь-яка смерть – це трагедія для сім’ї, друзів і колег загиблого. Але суїциду можна запобігти. Ми закликаємо всі країни включити в свої національні програми освіти та охорони здоров’я перевірені стратегії щодо запобігання самогубствам», – зазначив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус.

Хто найчастіше вкорочує собі віку: 

  • Чоловіки вкорочують собі віку частіше, ніж жінки, в середньому в 1,8 раза. Цікаво, що в країнах з високим доходом цей розрив збільшується майже в три рази;
  • Жінки вбивають себе частіше за чоловіків лише у п’яти країнах світу: Бангладеші, Китаї, Лесото, Марокко та М’янмі;
  • Понад половину усіх самогубств скоюють люди до 45 років; 
  • Самогубство – друга за поширеністю причина смерті серед підлітків та молоді віком від 15 до 30 років.

Кількість самогубств випереджає кількість насильницьких смертей. Люди добровільно забирають своє життя частіше, ніж невинні гинуть в результаті терактів, війн, побутових та кримінальних вбивств разом узятих.

Проте є й позитивні зрушення – з 2000-го року у Європі кількість самогубств на душу населення скоротилася майже на чверть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жахливе самогубство: на Прикарпатті чоловік покінчив із життям

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X