WestNews.com.ua

Суд визнав символіку дивізії СС “Галичина” нацистською

27.05.2020, 17:04  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною заяву колишнього очільника Інституту нацпам’яті Володимира В”ятровича, що символіка дивізії СС “Галичина” не є нацистською, і зобов’язав Інститут “утриматися від поширення таких висновків”.

Суд частково задовольнив позов голови видавництва “Сакцент плюс” Наталії М’ясникової. У відповідному позові Мясникова просила визнати протиправною відповідь голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича на запит видання “Страна.юа” від 16 травня 2017 року. У ній той вказав, що символіка 14-ї гренадерської дивізії СС “Галичина” не належить до символіки націонал-соціалістичного режиму, забороненої в Україні,  – пише Gazeta.ua.

Пані просила суд визнати протиправними дії В’ятровича, заборонити інституту “пропаганду символіки дивізії СС “Галичина” й зобов’язати установу спростувати інформацію.

27 травня 2020 року Колегія Окружного адміністративного суду розглянула позов по суті. Представники інституту не з’явилися на засідання, але раніше надсилали письмові заперечення, в яких просили відхилити позов.

В’ятрович, який мав у суді статус третьої сторони, також не прийшов, а письмово просив відхилити позов.

Колегія суддів частково задовольнила позовні вимоги Мясникової, визнавши протиправною заяву В’ятровича і зобов’язавши інститут “утриматися від поширення висновків” про те, що символіка дивізії СС “Галичина” не є нацистською.

Колегія відхилила вимоги, в яких позивачка вимагала від інституту заборонити пропаганду символіки СС “Галичина” й офіційно спростувати заяву В’ятровича, а згодо прокоментував рішення суду:

“В оприлюдненому рішенні суду немає нічого про те, чи є символіка дивізії “Галичина” символікою націонал-соціалістичного тоталітарного режиму. Суд вирішив, що УІНП не мав відповідати на звернення громадянина щодо приналежності цієї символіки до нацистської. Хоча як УІНП як центральний орган виконавчої влади міг не надати відповіді громадянину, для мене залишається загадкою”, — написав Вятрович на своїй сторінці у Facebook.

 

У коментарях Вятрович написав: “Вони (судді – ред.) мали експертні оцінки істориків та геральдистів, які явно не подобалися ініціаторам позову”.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер визначний український письменник Мойсей Фішбейн. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X