Священик, який пройшов на шоу “Голос країни”, прокоментував скандал, який розгорівся навколо нього і звинуватив у всьому Яценюка

Фіналіст команди Тіни Кароль, батько чотирьох дітей, 33-річний священик Олександр Клименко, виконанням молитви “Аксіон Естін” у півфіналі “Голосу країни-7” викликав широкий резонанс та дискусії у соціальних мережах.

04fbc567c4cb0cc53797ab01aa6a7352

За Олександра проголосувало 93% відсотки глядачів, за його суперницю Кatya Chilly – 7%.

Напередодні фіналу, який відбудеться у прямому ефірі 23 квітня, сайт ТСН поспілкувався із отцем Олександром та дізнався його думку стосовно виступу на півфіналі та критики на його адресу, передає WestNews.

Нагадаємо, що священник в своїх дописах у Фейсбук написав, що вважає безумцями героїв Небесної сотні, інформував своїх читачів про нові твори Охлобистіна, захоплювався російськими православними пропагандистами та ображав віруючих інших конфесій.

– Олександре, у півфіналі “Голосу країни” минулої неділі за вас проголосувало 93% глядачів, а за Кatya Chilly – 7%. Цей результат викликав резонанс у соціальних мережах та Інтернеті. Чи розмовляли Ви з Катею після оголошення результатів голосування?

– Так, у мене як у всіх вірян достатньо високий рівень емпатії, співчуття. Мені стало дуже незручно. Ми з Катею в дуже добрих стосунках знаходимось, у нас не було точок спротиву, конкуренції на проекті. Я грався з її сином Святіком за лаштунками, вона завжди до мене підходила, мали купу бесід. Катя небайдужа до релігійної тематики, вона людина пошуку, з нею є про що поговорити. З нею завжди цікаво. Я був дуже радий, що ми вдвох дійшли до півфіналу. Знаєте, це як два брати – одному батьки відписують дуже багато, а другому – дуже мало. Начебто це не має значення – ми ж однаково любимо одне одного з братом. Але це закладає якийсь внутрішній дисбаланс.

– Як відбувався вибір вашої сольної пісні?

– Я хотів заспівати “Аксіон Естін” вже давно, адже 15 років співаю її у храмі. Не один етап про це постійно говорив Тіні. Тому вибір пісні для великоднього ефіру став таким, адже цей день у мене пов’язаний саме з молитвою. Мені і подобається проект “Голос країни” тим, що він не покликаний людину змінювати, особливо якщо вона і так розвивається гармонійно. Після виступу я отримав дуже багато схвальних відгуків, телефонних дзвінків, навіть охоронець у павільйоні підійшов до мене заплаканий і подякував за вибір композиції.

Golos-krayini-7-81-684x1024

– Зараз вас критикують в Інтернеті за висловлювання в бік телеканалу “1+1” і за те, що ви належите до Московського патріархату.

– У цих дописах на своїй сторінці у соціальній мережі, за які мене критикують, я висловився з приводу конкретних речей. Попри мої побоювання, я зустрів на “1+1” та “Голосі країни” абсолютно відкритий колектив. Що стосується інших моїх дописів, розкажу один приклад. Моя дружина закінчила Інститут журналістики імені Шевченка, і її вчили чесній журналістиці, коли люди перед тим, як вкидати якусь інформацію, аналізують її. Я звик до чесності і кропіткої роботи над кожним текстом. Тому, думаю, було б вірно проаналізувати те, що текст був написаний за два тижні до масових розстрілів на Майдані. Терміну “герої Майдану” чи герої “Небесної Сотні” – тоді ще і не було в нашій повсякденній мові.

Текст був реакцією на виступ одного з політиків, який сказав, як на мене, жахливу і безвідповідальну псевдогероїчну фразу: “Куля в лоб – то куля в лоб”. Це псевдогероїка, коли людина не збирається підставляти свій лоб, але цією фразою підігріває кров у тих людей, які вірять в ту чи іншу ідею. І мене дуже обурило, як можна бути настільки безвідповідальним, щоби кидати людей на самопожертву. Знаєте, не хотілось про це казати, бо я не звик піаритись, але далі у моїй стрічці можна побачити, як я брав участь у концертах, присвячених збору коштів на підтримку воїнів АТО, як ми освячували автомобілі для гуманітарних цілей та, на жаль, відспівували трьох наших загиблих воїнів. Крим, Донбас – це дуже болісна тематика для мене.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Бога славити можемо не тільки в церкві…”, – влад. Йосафат про фестиваль Христового міста

Коли все почалося, ми зрозуміли, що повинні підтримати наших хлопців, чим можемо. Не зброєю, звісно, бо ми християни. Наша парафія робила все, що могла – ікони, молитовники, пояски “Живий в помочі”, хрестики, теплі речі, медикаменти передавали стабільно. Хтось банку сала, а хтось банку смальцю, хто якісь домашні запаси, горіхи – тоді було не важливо, будь-що. Просто це не тема для піару. Це не по-християнськи.

Що стосується церкви, у якій я служу, я у ній був з дитинства. Пішов в 7 років і потім став в цій церкві священиком. В цій церкві я відчув віру. Я не бачу у моєму служінні у храмі пропаганди заборонених в нашій країні речей. Мені християнство близьке саме тим, що воно достатньо вільне. Тут немає гуру, немає підкорення всьому і всім. Є вільне спілкування з Богом.

– Як думаєте, що може об’єднати українців?

– Людям треба сідати і говорити, об’єднуватись можна тільки з любов’ю та без агресії. А для цього потрібно, щоби не було політичної маніпуляції. Церкви би об’єдналися давним-давно, і не було би ні розколів, ні різного роду маніпуляцій, якби політикуму не “зуділа” ця тема. Об’єднання церкви може бути тільки на любові. Це принцип домашньої молитви. Якщо у мене якісь претензії до своєї матушки, то я спочатку маю примиритися з нею на людському рівні. А вже потім ми зможемо разом помолитися. Так і з церковним розділенням в Україні. Як тільки ми примиримось в людському плані, не буде захоплення храмів, не буде маніпуляцій, навчимося говорити одне з одним, тоді і зможемо об’єднатись.

Як говорив отець Георгій Коваленко, “давайте так об’єднуватись, щоби нас потім нічого не роз’єднувало”. Дуже розумна фраза. От якщо кожен з нас зможе змінити своє ставлення, і при зустрічі із представником іншої конфесії ми спробуємо знайти спільне в мирному діалозі, це буде духовно.

– А на вашу думку, єдина українська церква можлива чи ні?

– Можлива. Мабуть, особисто мені важливо перебувати в тій церкві, яка буде в молитовній єдності з усіма церквами православного світу. Якщо такою церквою буде єдина помісна українська церква, то звісно, я буду радий… тим більше, якщо це послужить примиренню всього народу. Я завжди за примирення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатців просять голосувати за юну коломиянку на “Україна має талант. Діти”

Коментарі:

Comments are closed.