«Такого розвитку українського кіно не було за увесь час Незалежної України», – Пилип Іллієнко. ФОТО

10.10.2019, 14:00  |  Автор:   Менів Андрій

У четвер, 10 жовтня, в Івано-Франківську відбулося відкриття «Днів українського кіно» в Люм’єрі.

Участь в урочистостях прийняли екс-очільника Держкіно – Пилипа Іллєнка, продюсерів Олега Щербини та Андрія Суярка, режисера Станіслава Сукненка та представників місцевої влади, повідомляє WestNews.

Відтак, з 10 по 14 жовтня, за сприяння кінотеатру, облдержадміністрації і навчально-методичному центру культури і туризму Прикарпаття, франківці побачать найкращі українські прем‘єри осені — «Захар Беркут», «Будинок Слово», «Генделик», «Гуцулка Ксеня», «Фокстер і Макс», «Східняк» та «З України до Голлівуду». Останні дві стрічки франківці побачать першими в Україні.

Дні українського кіно – стають доброю традицію на нашій франківщині. Це сприяє популяризації нашого кіно. Те, що українські фільми стали популярними, годі говорити. Фільми “Кіборги” та “Позивний Бандерас” побили всі рекорди. Попередні роки була дуже добра співпраця з держкіно та Міністреством культури. Перспективи є. Хочуть ще раз подякувати нашим партерам зі столиці, адже вони творять колосальні речі»,- зазначив Володимир Федорак, керіник департаменту культури ОДА.

Окрім показів шанувальників кіно чекають зустрічі та обговорення з режисерами, продюсерами та акторами, одразу по завершенню фільмів.
«Загалом, коли я бачу перелік фільмів, це все стрічки, які створені за державні кошти. Це фактично всі ті фільми, які ми підтримували. Ми намагалися діяти як асоційовані продюсери, як у зйомках, так і промоції. За останні роки ми зробили дуже багато, щоб створити гарні та якісні фільми. Але в нас в Україні не вистачає кінотеатрів. Нажаль, ці фільми ми не можемо у повному обсязі продемонструвати в країні».Такого рівня розвитку українського кіно не було за весь період Незалежсності. Франківщина є важливою для кіноіндустрії, це все говорить про те, що потенціал дуже високий”,- зазначив Пилип Іллєнко.
“Ми колись організовували Дні укранського кіно, в тепер вже тижні, і я сподіваюся що незабаром будуть й місяці та роки українського кіно”,- додав Іллєнко.

Метою проведення «Днів українського кіно» є привернення уваги глядачів до вітчизняного кінематографу, знайомство кіноманів з фахівцями та тонкощами роботи в кіноіндустрії. Вагомою подією стане проведення круглого столу з представниками кіноспільноти, місцевої влади та бізнесу, де обговорять питання перспективи та шляхів розвитку кіно, як однієї з складових туризму в регіоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що дивитися в кіно: прем’єри жовтня в франківських кінотеатрах. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X