WestNews.com.ua

“Таємні пристрасті флориста”: в “Бастіоні” відбувається виставка живопису. ФОТО

09.12.2019, 16:06  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Є у Франківську декілька місць, де все сповнене творчістю. Одним із них є Фортечна галерея “Бастіон”, де завжди можна насолодитись мистецтвом.

Цими днями там відбувається виставка уроджениці Донбасу, яка зараз мешкає в Івано-Франківську, Оксани Тригуб-Мілашевич і київської художниці Олени Фудзіти. Назва “Таємні пристрасті флориста” невипадкова, адже основний мотив виставки – квіти.

Ми зустрілись у просторі “Арт на Мур”, під крилом якого й відбуваються більшість виставок у “Бастіоні”, із пані Оксаною, яка зараз експериментує у творчості. Одразу привертає увагу картина оголеної дівчини із квітами – “Дотик тебе”.

«Хотілось у своєму живописі додати більше чуттєвості. Аби не дуже відверто, але щоб жіночий силует передавав ніжність, незахищеність», – каже художниця про цю роботу.

Це вже дев’ята персональна виставка Оксани Тригуб-Мілашевич у “Бастіоні”. До “Таємних пристрастей флориста” увійшли її осінні роботи за останні півтора місяця. До того, як розповідає художниця, у її доробку були більш експресивні картини, абстракція. А теперішня квіткова серія висвітлює внутрішній стан жінки, кожна картина переплітається в іншу і тому гармонійно поєднується.

Звертаємо увагу на поєднання контрастних кольорів. Та дізнаємося, що виставка є експериментальною також і в техніці написання картин, які цього разу виконані акриловою фарбою.

«Я надаю перевагу олійному живопису, а тут картини написані акрилом. Звісно, у мене є студія живопису, де я займаюся з дорослими і дітьми написанням акрилом, та свої особисті роботи – це завжди була олія. Але мені захотілось спробувати нове – і це зовсім інші відчуття».

Роботи Оксани Тригуб-Мілашевич можна зустріти не лише в Україні, але й за її межами. Понад 30 картин художниці розміщені у приватних колекціях Канади,  Аргентини, Австралії, Грузії, Маямі. Серед останніх – травнева виставка у Венеції.

На початку вересня розпочалася виставка українки у Свиднику (Словаччина), яка триває досі. Також жінка розповідає, що влітку була зі своєю творчістю на Одеській міжнародній виставці, а коли повернулася додому після таких активностей, то хотілось ще чогось нового.

Зараз пані Оксана радо ділиться здійсненням мрії, яку, зізнається художниця, раніше вважала абсурдною.

7 грудня у “Pasage Gartenberg”  у рамках Франківського подіуму дівчата-моделі були з її картинами. Вони відкрили показ цього сезону із певною постановкою.

«Це була ідея, на яку я навіть не наважувалась, але знайшлись люди, які оцінили мій задум і підтримали»

Серед подальших творчих намірів художниці – виставка у Чернівцях спільно із Оксаною Романецькою.

Теперішня ж виставка “Таємні пристрасті флориста” разом з київською художницею Оленою Фудзітою. Роботи обох жінок мають спільну квіткову тематику.

«У мене є декілька спільних тандемів. Але якщо ми об’єднуємось з кимось, то це несе в собі певну ідею», – розповідає Оксана Тригуб-Мілашевич.

Щодо процесу творення картин, то він у художниці теж неординарний.

«Це такий творчий і цілісний процес: я співаю, танцюю, малюю і варю борщі одночасно (сміється). Та я ніколи не малюю картини в поганому настрої чи коли погано себе почуваю», – розповідає пані Оксана. А також зізнається, що має два мольберти, але все одно малює сидячи на підлозі на колінах.

Виставку можна буде побачити ще до 16 грудня у центральній частині “Бастіону”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завдяки грантовому проекту у Палаці Потоцьких створять музей зброї

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X