WestNews.com.ua

“Тіньовий президент”: Коломойський відверто про конфлікт на Донбасі, “ПриватБанк”, “плюси”, поразку Порошенка та утопію Зеленського. ВІДЕО

03.05.2019, 6:50  |  Автор:   Менів Андрій

Бізнесмен Ігор Коломойський дав велике інтерв’ю розслідувачам із програми “Наші гроші”.

Майже два роки Ігор Коломойський не з’являвся в Україні. Але після того, як замайоріла перемога Зеленського на виборах, олігарха анонсував своє повернення. Що чекати від повернення Коломойського, якого заочі вже називають тіньовим Президентом? Про Зеленського, Тимошенко, сина Авакова, війну, яку Коломойський не вважає війною, і “ПриватБанк”.

Про перемогу Зеленського

“Ті, хто звичайно, хто тут перебуває. Сім’я, родичі. Мідіч був, Кіперман був, Боголюбов був. Зі своїми родичами. Ми святкували Пейсах, але спочатку ми дивилися дебати… Там подзвонила величезна кількість людей! Ну просто – тисяча дзвінків”, – розповів Коломойський.

Про “фан-клуб” Зеленського

“Ми з Аваковим увесь час спілкуємося. Але такого, щоби подзвонив: “Вітаю Вас, Ігоре Валерійовичу” – такого не було. Але ми в постійному спілкуванні, тому вважаємо, що це спільна перемога… У нас немає партнерства з приводу вибору Зеленського. У нас є фан-клуб Зеленського. Ми вболівали за Зеленського. Ми і за Юлю вболівали разом. Ми вболівали проти Петі”, – розповів Коломойський.

Про “ПриватБанк” і компенсацію

“Мені не потрібно, що коли хтось голодує або не вистачає грошей на армію, а я в цей час буду отримувати два мільярди. Я не поспішаю. Мені потрібно визнати факт, що мене пограбували і на скільки. Бажано покарати тих, а це стоїть раніше за отримання компенсації, хто це (ухвалив рішення націоналізувати “ПриватБанк” – Ред.) зробив і як це зробив і заради чого, а також який мотив”, – заявив колишній акціонер.

Відповідаючи на питання про те, чи вимагатиме бізнесмен компенсації, про яку заявляв раніше, Коломойський сказав: “Ну, не знаю. Розміняли б на щось. Це питання перемовин. Ну, облігації взяли б якісь, потім могли їх як інструмент використовувати”.

“155 млрд грн не були монетизовані, це маніпуляції бухгалтерії фінансовою звітністю. “Вони там так і лежать. Заберіть їх назад і ніхто нічого не витратив. І не треба тоді давати компенсації. Поверніть все назад і зробіть реституцію”, – вважає Коломойський.

Про бажання Порошенка купити частину “1+1 медіа”

“Порошенко вів перемовини із Суркісами. Він вийшов на угоду з Суркісами у лютому 2016 року. Він хотів купити в них 25%, а потім домовлявся зі мною, щоб я продав йому ще 25% і бути в “Плюсах” 50 на 50. Перемовини велись від лютого між Суркісом і представниками Порошенка. Там працювали і адвокати і суми суттєві: озвучувалось фінансування під 250 млн грн – загальна сума угоди”, – розповів Коломойський.

Про відносини з Порошенком після виборів

“Кампанія ж уже закінчилася? Пристрасті треба – раз, і заспокоїлися. Все, матч закінчився, рахунок на табло. Не треба нагнітати і продукувати взаємну ненависть… Ми з ним не помиримося, але я вважаю, що те, що стосується передвиборчого – це одне. Інше – якщо він щось порушив, то є закон і ті, хто слідкує за виконанням закону. Я ж не прокурор, не міліціонер і не адвокат”, – вважає Коломойський.

Про Андрія Портнова

“Треба розрізняти апологетів режиму і звичайних “військовополонених” режиму. Не вважаю Портнова апологетом режиму. Він виконував свою роботу. У мене з ним 20 років хороші стосунки. Я з ним спілкуюсь. Я ніколи не приховував. Із точки зору закону, а не політичної відповідальності, він взагалі нічого не здійснював, але його п’ять років ганяли за те, що він 800 гривень вкрав із власної зарплати. За п’ять років нічого на людину не знайшли. Тобто він був на роботі і не збагачувався. Так, він служив режиму”, – наголосив Ігор Коломойський.

Про утопію Зеленського

“Збирати всіх (олігархів) разом – це утопія. Тобто, якщо ти хочеш з кимось спілкуватися, то спілкуйся один на один. З великим бізнесом не спілкуються як з колгоспом. Це не колгоспні збори. У кожного гроші люблять тишу, і не кожен буде розповідати свої секрети і вивертати душу”, – вважає Коломойський.

Про громадянський конфлікт на Донбасі

“Внутрішній громадянський конфлікт, внутрішня громадянська війна, яка має гарячу фазу на Донбасі і холодну фазу по всій країні”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #Вибори_2019: ЦВК офіційно оголосила про перемогу Зеленського

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X