WestNews.com.ua

ТМ «Світоч» – смак родом з дитинства: історія та цікаві факти. ВІДЕО

13.05.2020, 22:23  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Компанія «Світоч» — кондитерська фабрика у Львові, контрольним пакетом акцій якої володіє швейцарська корпорація «Nestlé». Це одне з найстаріших підприємств в кондитерській галузі України, провідний вітчизняний виробник. Проте, багато українців знає про її історію мало, а просто пам’ятає цей смак з дитинства, адже всі ми не раз куштували їхні шоколадки, культове «Зоряне сяйво» та улюблені вафлі «Артек».

Зараз «Світочем» володіє компанія «Nestlé», історія її діяльності в Україні розпочалася у грудні 1994 року з відкриття Київського офісу з просування відомих міжнародних брендів. А вже 1998-го Nestlé придбала контрольний пакет акцій львівської кондитерської фабрики «Світоч» та стала власником одного з найвідоміших брендів України.

 • 10 травня 1962 року з метою концентрації виробництва Львівський Раднаргосп ухвалив рішення, згідно з яким Чортківська кондитерська фабрика, Кондитерська фабрика «Більшовик» та Кондитерська фабрика імені Кірова об’єдналися у виробничу фірму «Червона Троянда». 3 серпня того ж року Раднаргосп перейменував «Червону Троянду» на «Світоч». В перші роки існування об’єднаного підприємства йшло оновлення технічного устаткування та розширення асортименту продукції. За перші 5 років існування обсяг випущеної продукції зріс на 50%.
 • 1967 року, у вигляді експерименту, фірмі дозволили перейти на нову систему планування та економічного стимулювання. З Держбюджету було виділено 2,6 млн карбованців, за які було зведено новий 5-поверховий корпус, де 1969 року відкрили карамельне та цукерково-шоколадне виробництва.
 • 1998 року Nestlé S.A. придбала пакет акцій ЗАТ “Львівська кондитерська фабрика «Світоч», підприємство увійшло до групи компаній світового лідера з виробництва продуктів харчування.
 • У другій половині 2007 року «Світоч» вирішили реорганізувати із ЗАТ в ТзОВ
 • Наприкінці 2009 року на фабриці була введена в експлуатацію нова лінія з виробництва кавових стіків Nescafe. Це ознаменувало перехід «Світоча» на якісно новий рівень: від місцевої кондитерської фабрики до регіонального виробничого центру Nestlé у таких напрямах бізнесу як кондитерське виробництво та кава.
 • Станом на 2012 рік загальна сума інвестицій у виробництво склала 235 млн грн.[6] У 2010 році частка Nestle на українському ринку солодощів займала 9%, у 2011 році — 10%, а в 2012 — 11,2%.
 • 2012 року «Світоч» відновив випуск шоколадно-вафельних цукерок «Гулівер» та запропонував новинки — вафлі «Артек» у нових смакових варіаціях та шоколадні плитки з горіхами і родзинками.
 • 2012 року «Світоч» відсвяткував подвійний ювілей — 130-річчя заснування виробництва та 50-річчя бренду «Світоч».
 • У 2012 році “Світоч” продав кондитерських виробів на 850 млн. грн
 • За словами Геннадія Радченка, директора з корпоративних питань Nestle в Україні та Молдові, на початок 2013 року «Світоч» виготовляє продукцію винятково для українського ринку. Львівські солодощі експортують лише у Молдову.
 • На початок 2015 року — сучасне, високотехнологічне, науково містке підприємство, що розвивається. Діють лінії з виробництва вафель, шоколадних плиток та цукерок, принципово нове автоматизоване виробництво з підготовки шоколадних мас.

Фабрика випускає понад 100 видів продукції: шоколад, цукерки, вафлі та навіть кава. Потужність – 40 тис. т/рік продукції. ТМ «Світоч» займає друге місце на «солодкому» ринку України, у Західному регіону – єдиний лідер.

Хтось з нас може не бути обізнаним в асортименті, не знати що саме виробляє компанія, але кожен 100% хоча б раз в житті смакував продукцію цієї торгової марки. Лідери продажів : кава «3 в 1», «Зоряне сяйво», «Артек», «Стожари», «Несквік», «Ромашка» . Останній вид цукерок, відомий всім з дитинства, виробляється на фабриці з 1960 року, а вафлі «Артек”» стали беззаперечним лідером, адже протягом багатьох років вони займають понад 60% ринку. До слова, їхня рецептура була створена ще у 50-х роках, окрім них на фабриці вироблялись «Переяславські» та «Львівські», але саме «Артек» пройшов випробовування часом та любов’ю споживачів і саме вони відновили його виробництво після його заборони на початку 90-х (вважалось, що їхня назва є радянською).

Одна з колишніх працівниць цеху розповідала:

“Цех виробляв такі цукорки, і цукорки цеху славилися по цілому Радянському Союзі, і за кордон відправляли. (…) І всі семінари із передавання досвіду, всі наради, всьо проходило на базі нашого цеху з усього Союзу. Приїжджали з усіх кінців Радянського Союзу до нас на “Світоч”. “Світоч” був найкращою фабрикою Союзу. То тоді я вже працювала майстром того такого великого цеху, де було багато дільниць: і відливка, і глазіровка, і загортка, і розфасовка цукерків, всьо-всьо-всьо було…”.

У одному з сюжетів для львівської програми можна побачити кілька етапів виробництва солодкого задоволення:

Компанія використовує тільки якісну сировину вищого гатунку 70% якої походить з України. Також для виробництва використовують окрім зусиль кондитерів ще і якісне обладнання, наприклад, німецькі печі для випікання вафельного листа. Така пічка гарантує найвищі параметрами безпеки, забезпечує легкий доступ до з’ємних частин, таких як лійки. Процес виробництва вафель повністю автоматизовано і контрольований за фізико-хімічними параметрами. Вологість і вага вафельного листа вимірюються автоматично.

Рецептуру всієї продукції адаптують під країну виорбництва, проводять сліпі дослідження, які показують яким ж смакам надають перевагу ті чи інші споживачі. Можна привести приклад з кавою: українці цінують саме смак кави, а мешканці Європи полюблють більшу концентрацію молока у напої.

Доречі, кава Nescafe Classic має понад 120 відтінків смаку у світі

Окремий вид мистецтва компанії – реклама, вона заворожує всіх та змушує посміхнутись:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День матері, останній дзвоник і 10 мільйонів літрів пива: новий випуск “Ліжник ТВ”. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X