ТОП-10 місць для відпочинку на Прикарпатті, про які ви могли не знати

Літній відпочинок на Прикарпатті – це не лише похід на Говерлу, гірські річки і першокласні готелі на Яремчанщині, а й багато інших напрочуд цікавих місць.

Івано-Франківська область надзвичайно багата на унікальні природні та визначні історичні об’єкти, не кажучи вже про красу навколишньої природи Карпат і цілюще повітря, що робить наш регіон першокласним для туристів. WestNews пошукав 10 чудових місцин на Прикарпатті, які ви обов’язково маєте відвідати.

1.Чимало цікавого для спраглого туристського ока є на Рожнятівщині – наприклад, маловідоме озеро гірське озеро Росохан. Росохан – це гiдрологiчна пам’ятка природи мiсцевого значення площею 4,7 га. Розташоване воно на схилах хребта Аршиця на висоті 1120 м і в середньому має такі розміри: довжина близько 60 м, ширина 20 м, глибина – до 4,5 м. Навіть улітку в ньому холодна й дуже чиста вода, в ній немає ознак мікробного життя, що свідчить про високий вміст мінералів. Притому одна з версій утворення озера – падіння метеорита.

P1340729

2.Ще одна рожнятівська цікавинка – вілла “Кедрова палата” в Підлютому (Підлюте) на річці Лімниці, що має неперевершену архітектурну форму й була побудована виключно з кедра. Головна особливість споруди – це те, що вона після Першої світової війни була резиденцією митрополита Андрея Шептицького, через що комплекс відомий ще й, як “Дача Шептицького”. До слова, річка Лімниця є найчистішою рікою в Європі. На загал будівля має неперевершену історію, дух якої зберігає ця прекрасна місцевість.

villa_kedrovi_palaty_v_osmolodi

3.А ще туристи страшенно люблять фотографуватися біля першої в цілій Україні доменної “Ангелівської” печі в урочищі Ангелів (звідси назва) поміж селами Лази та Гриньків Рожнятівського району. Будівництво печі було розпочато 1810 року, а введена вона в експлуатацію 1812 року і працювала до 1818 року. Саме Ангелівська домна зображена на гербі Рожнятівського району.

800px-Anheliv_Domna_RB

4.Буковецький перевал на мальовничій Верховинщині, дорога на який проходить повз знамениту скелю Писаний Камінь, також може привабити навіть досвідченого туриста, який вже “все бачив”.  Перевал розташовано в межах села Буковець (звідси й назва), на вододілі річок Рибниці та Чорного Черемошу, а його висота приблизно складає 810 м. Саме звідси бере початок пішохідний маршрут попри Писаний Камінь на хребет Ігрець із вершиною Ігрець (1311 м). Для тих, хто ще не знає, Писаний Камінь – це група мальовничих піщаних скель, на яких у давнину було язичницьке капище, і з доби Київської Русі тут залишилися петрогліфи. У ХХ ст. Писаний Камінь відвідували такі знамениті українці, як Леся Українка, Михайло Коцюбинський та інші діячі. Також біля Буковця загинув останній український воїн УПА Микола Марусяк “Богдан”. А ще тут щороку організовують чудовий чемпіонат із гірський гонок “Трембіта”.

1024px-Bukovec_Road

 

5.Якщо ви завітаєте на Богородчанщину, не забудьте відвідати унікальний в Україні  та світі (!) місцевий грязевий вулкан. Старунський грязьовий вулкан – геологічна пам’ятка природи в селі Старуня Богородчанського району. Виникнув на місці розробки нафтових родовищ. Наразі вулкан має 8 кратерів та 12 непостійних маленьких кратерів, які виділяють газ, воду, глинисту пульпу, а часом нафту та її складники. Висота вулкана – 3 м. Його викиди мають потужний оздоровлювальний ефект, адже містять озокерит, гарячі грязі та води високої мінералізації.

maxresdefault

6.На Снятинщині варто побачити велику кількість архітектурних пам’яток різних епох, які добре збереглися в районі. Зокрема, це одна з найдавніших Ратуш у Снятині, найдавніший храм – Костел Матері Божої святого Скапулярію (збудований близько 1721 року), музеї Василя Стефаника і Марка Черемшини, купа чудових споруд і скульптур.

001_57

7.У Тлумацькому районі серед всього різноманіття туристичних принад в око впадають так звана “Петрівська” липа в селі Петрів, посаджена 1848 року на честь скасування кріпацтва, Дівич-гора – заповідна ділянка, на якій збережено реліктову степову флору, а також, звичайно, Дністровський каньйон.

1200px-Руїни_замку_БеньовськогоDSCN3026

8.Безперечно, Пнівський замок у селі Пнів Надвірнянського району вартує великої уваги. Адже має тривалу військову історію. На жаль, останнім часом звучать тривожні звістки про його руйнацію. А ще на Надвірнянщині збереглися унікальні могильники і залишки так званої археологічної “культури карпатських курганів” (кінець 2-го — початок 5 століть н. е.). Назва культури обґрунтована, власне, поховальними курганами, що збереглися в регіоні по верхніх течіях Дністра, Сірета і Прута.

maxresdefault (1)

9.Можна відвідати, якщо цікавитеся військовим минулим України, колишнє військое летовище на Калущині – авіабазу Любша. Вона розташована 32 км на північ від Калуша і в роки світових воєн була базою передового розгортання. Зараз тут збереглися одна невелика паралельна руліжна доріжка в досить кепському стані та невеликий рамп.

22_big

10.Ну й, оскільки на Прикарпаття люди найчастіше вирушають, аби відвідати Карпати, то от вам ще одна геть незаймана і чудова частина гір – Чивчинські гори (Чивчини). Для тих, хто обожнює підніматися в гори, це буде чудовий варіант гірського відпочинку. Чивчини є продовженням Мармароського масиву, розташованого головним чином на території Румунії. Ліси тут майже незаймані  (до 1300м – букові, до 1500м – ялинові), збереглося чагарникове криволісся. Найвища гора хребта – Чивчин, є однією із небагатьох вершин в Українських Карпатах, де є виходи порфіритів – найдавніших порід вулканічного походження. Вздовж усього чивчинського хребта проходить Державний кордон України з Румунією.

 

1437747623_11665420_1639299826339303_7184439044290931107_n

Отже, шановні туристи, насолоджуйтеся красою Прикарпаття і не лінуйтеся, крім звичних відпочинкових зон та знаменитих туристичних об’єктів, шукати не зовсім відомі, але не менш цікаві рекреаційні, історичні, мистецькі місцини, що стануть для вас чимось новим і точно цікавим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У який літній табір віддати дитину. ФОТО і ЦІНИ

Коментарі:

Comments are closed.