WestNews.com.ua

ТОП-10 нововведень в травні 2020: карантин, комуналка, пенсії, авто та долар

01.05.2020, 9:00  |  Автор:   Менів Андрій

У травні на українців чекає не так багато нововведень, які стосуються карантину, пенсій і комунальних тарифів

WestNews зібрав  основні зміни, які все ж не були відтерміновані і будуть здійснені у травні 2020 року.

Індексація пенсій

У травні проіндексовані пенсії виплатять 8,4 млн осіб. За словами глави Міністерства соціальної політики Марини Лазебної, розмір виплат у середньому зросте на 260 гривень.

Також до 2,1 тис. грн підвищили мінімальний розмір пенсії особам, страховий стаж яких становить 30 років у жінок і 35 років – у чоловіків.

Зазначимо, що цьогоріч індексація пенсій становитиме 11% – це 50% від інфляції і 50% від середньої заробітної плати попереднього року. У 2019 році індекс зростання споживчих цін становив 4,1%, а показник зростання заробітної плати – 17,85%.

Відповідні підвищення виплат передбачено постановою уряду від 1 квітня нинішнього року. Кошти на виплату підвищених пенсій передбачено в ухвалених 13 квітня 2020 року змінах до закону “Про Державний бюджет України на 2020 рік”.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 5 березня пообіцяв, що до кінця року пенсії проіндексують.

Нововведення для водіїв

Спочатку планувалося, що з 1 травня в Україні запрацює система автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР, однак запуск перенесли до закінчення режиму суворого карантину.

“Міністерство внутрішніх справ ухвалило рішення щодо відтермінування роботи системи відеофіксації порушень правил дорожнього руху до закінчення режиму суворого карантину”, – повідомили в МВС.

Відомство пояснило, що згідно з постановою Кабміну, обмежено діяльність деяких підрозділів Національної поліції та інших організацій, які повинні забезпечувати роботу системи.

Початок виходу з карантину

Кабінет міністрів сподівається, що 11 травня настане початок пом’якшення карантинних обмежень. Але! Якщо в країні спостерігатиметься значне збільшення кількості хворих, то обмежувальні заходи можуть знову посилити.

Карантин в Україні було запроваджено з 12 березня по 3 квітня. Пізніше, 25 березня, уряд продовжив його до 24 квітня і запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території країни, але 22 квітня було ухвалено рішення продовжити обмежувальні заходи до 11 травня.

План виходу України з карантину, розроблений урядом, складається з п’яти етапів, кожен з яких має чіткі індикатори і залежить від динаміки розповсюдження захворювання.

Відновлення руху транспорту

З 12 травня може відновитися рух міського, приміського та міжміського транспорту.

“Але багато залежить від того, які показники поширення вірусу ми будемо мати до 12 травня”, – зазначив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Очікується, що надалі в Україні можуть відновити внутрішні авіарейси. При цьому масковий режим і температурний скринінг зберігатимуться.

Ціна на газ у травні

“Нафтогаз” назвав нову ціну для формування тарифу на газ для населення, яку доведеться платити у травні. Тариф у першій платіжці, тобто за спожитий газ, у всіх однаковий і становить 3,71 гривні за кубометр спожитого газу.

У квітні українці заплатили за спожитий у березні газ за тарифом 4,33 гривень за кубометр. Таким чином у травневих платіжках тариф на 14,3% дешевший.

Договори на комунальні послуги 

В Україні з 1 травня 2019 року Законом № 2189-VIII “Про житлово-комунальні послуги” запровадили реформу житлово-комунальних послуг. Українцям дали рік на те, аби визначитися з моделлю організації відносин із надавачами комунальних послуг.

Тобто до 1 травня 2020 українці мали самі визначитися, як управляти своїми будинками та обрати модель договірних відносин з надавачами комунальних послуг.

Зміна формули обрахування субсидій

Базова норма витрат на житлово-комунальні послуги зросте з 15 до 20% від сукупного доходу домогосподарства. Відповідну постанову Кабмін прийняв 20 жовтня.

“Принцип розрахунку субсидій не змінився. Визначається індивідуально – чим менші доходи домогосподарства, тим менша обов’язкова частка плати за комуналку, отже, більший розмір субсиді”ї, – пояснюють у Мінсоцполітики.

Зміна відсотка витрат на комунальні послуги матиме наслідки для одержувачів із найвищими доходами. Для них розмір субсидії зменшиться.

У міністерстві додають, що зекономлені кошти направлять на програми допомоги малозабезпеченим сім’ям, які мають доходи менше за прожитковий мінімум.

Нові правила грошових переказів

З 28 квітня в дію вступає закон про фінансовий моніторинг, який діятиме стосовно грошових переказів банківськими картками.

Введені Нацбанком вимоги стосуються ідентифікації банківських карток при переказі з картки на картку на понад 5 тисяч гривень, тобто розпізнавання даних про її власника. Проте це ніяк не вплине на традиційні операції з переказу коштів, сплати комунальних послуг, оплати податків, товарів та послуг. Нацбанк детально роз’яснив порядок цього нововведення.

Додаткові вихідні

12 днів українці відпочиватимуть у травні 2020 року. Робочих буде 19.

Двічі в Україні у травні будуть тривалі вихідні — по три дні поспіль. Цього року День праці відзначають у п’ятницю, тому вихідними будуть три дні поспіль — з 1 по 3 травня. 9 травня в Україні відзначається День Перемоги.

Оскільки це свято 2020-го припадає на суботу, то вихідним днем стане наступний понеділок, 11-те число. Таким чином, ми знову відпочиватимемо три дні поспіль — з 9 по 11 травня.

Календар вихідних у травні 2020-го:

1 травня, п’ятниця — День праці
9 травня, субота — День Перемоги
11 травня, понеділок — перенесення вихідного на честь 9 Травня, Дня Перемоги

Долар може подорожчати

У травні вартість американської валюти може досягти 27,5-27,9 грн/$, розповідає фінансовий аналітик Володимир Мазуренко. При цьому курс залежатиме зокрема від того, як швидко закінчиться карантин.

“Ми в будь-якому разі будемо бачити поетапну девальвацію, яка вже закладена у бюджеті країни. Гадаю, що найближчим часом курс гривні щодо долара перебуватиме у стабільному діапазоні, але вже у травні може перейти до позначок 27,5-27,9 грн/$”, – розповідає Мазуренко.

Кияни до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дня пам’яті і примирення отримають матеріальну допомогу.

Підготував Андрій МЕНІВ. За матеріалами Gazeta.ua, ZIK.ua, 112 канал, 24 канал.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X