WestNews.com.ua

ТОП-10 подій тижня в Івано-Франківську: презентації, виставки, опера та прем’єри вистав. АФІША

24.06.2019, 11:58  |  Автор:   Менів Андрій

WestNews рекомендує кращі культурно-мистецькі події, що відбудуться в Івано-Франківську найближчого тижня, з 24 по 30 червня.

Презентація книжки Олега Криштопи «Братство»
Дата/час: 24 червня/18:00
Локація: Підземний перехід “Ваґабундо”

Письменник Олег Криштопа написав роман «Братство», історію Кирило-Мефодіївського товариства. Підстава написання роману реверсна – не історичні події стали основою для сюжет, а романну форму було обрано для того, щоб розказати історію кириломефодієвців, насамперед історію про людей з обох боків процесу, перебіг слідства і тактику слідчих дій, психологічний тиск на братчиків і лінії їх поведінки, обумовлені інколи людськими слабкостями, а інколи — виявами неймовірної мужності. Так постала ця книжка — яскрава, захоплива і правдива. Під час презентації експонуватиметься приватна колекція унікальних видань «Кобзарів» Романа Ткача.

Tuesday Talk у Івано-Франківську
Дата/час: 25 червня/18:30
Локація: “Urban Space 100” (літня тераса)

Давно хотіли попрактикувати англійську та не знаєте з ким? Час прийшов. Urban Space 100 спільно з Дом4824 створює щотижневі зустрічі однодумців, де кожен може прийти, поїсти, випити і попрактикувати англійську на теми, які цікавитимуть саме Вас. Вхід вільний.

Лекція «Мова війни й війна мов в Україні»
Дата/час: 25 червня/18:00
Локація: Книгарня “Є”

Лектор Юрій Шевчук пропонує концептуальний підхід до мовної ситуації як до важливого і часто іґнорованого аспекту цивілізаційної війни між Росією й Україною. Під час події ми поговоримо і спробуємо спростити основні міфи та ідеологічні конструкти московської пропаганди в цій ділянці. Спробуємо проаналізувати мовну ситуацію та мовну ідеологію. Підберемося до розуміння, як саме оформлення посилання може визначати погляди суспільства події, які відбувається в країні. Розглянемо, які мовні стратегії використовуються, щоб маніпулювати громадською думкою. Вхід вільний.

Виставка творів живопису та графіки Михайла Фіголя
Дата/час: 26 червня/15:00 (відкриття)
Локація: Музей мистецтв Прикарпаття

Постать Михайла Павловича Фіголя – митця, науковця, громадського діяча належить до тих особистостей, які вписали своїми справами визначні сторінки в історію держави, рідного краю і подарували величезний свій доробок у спадок наступним поколінням. Художник М. Фіголь залишив велику творчу спадщину. Твори митця зберігаються майже в 20-ти музеях світу, в приватних колекціях у Франції, Німеччині, Канаді, Угорщині, Чехії, Польші, Болгарії, Румунії. А всього з-під пензля майстра вийшло понад 600 мистецьких творів. Музей мистецтв Прикарпаття володіє десятою частиною творчого доробку художника – 63 предмети.

Презентація збірки «Львів. Спогади. Кохання»
Дата/час: 26 червня/18:00
Локація: Книгарня “Є”

В Івано-Франківську відбудеться презентація збірки «Львів. Спогади. Кохання» за участі Ніки Нікалео/Nica Nicaleo та Олени Чернінької/Олена Чернінька . Моменти стають спогадами. Миттєвості — посмішками на світлинах, теплими історіями, які зігрівають серце. Пам’ятаєш, як усією родиною святкували Різдво у засніженому Львові, присипаному цукровою пудрою снігу? І як ми зустрілися вперше в цьому місті? Як шукали затишку і тепла у привітних кав’ярнях? Як цілувалися під дощем? Стільки історій трапилося в цьому фантастичному місті солодкого кохання та терпкого шоколаду! Художники й музиканти, мрійники, закохані та самотні, місцеві і приїжджі — тут кожен знайде на денці горнятка присмак світлої надії. Хтось зустріне свого янгола-охоронця, хтось — пристрасне кохання чи здійснення мрії. І найцінніше дещо, про що мріє кожен з нас. Вхід вільний.

Опера «Запорожець за Дунаєм»
Дата/час: 26 червня/18:30
Локація: Івано-Франківська обласна філармонія

Академічний симфонічний оркестр обласної філармонії. Диригент-постановник — Сергій Черняк. Режисер-постановник — Анатолій Грицан. Балетмейстер — Світлана Васірук. Художник по костюмах — Ганна Макогін. Концертмейстер — Вікторія Яковійчук.

Adventure Time. Мандри світом
Дата/час: 27 червня/18:30
Локація: “Urban Space 100”

Подія, на якій ви з перших вуст зможете дізнатись все, що стосується подорожей: від моменту збирання валізи, до повернення додому через пів року життя на іншому материку. Поговоримо:про те, як скласти маршрутний лист, про безпечний автостоп, про найцікавіші факапи наших спікерів, про те, як відкривати нові культури і країни не маючи великого бюджету, про найважливі речі, які знадобляться кожному мандрівнику, про те, де і як правильно економити. Та багато інших крутих питань буде поставлено нашим спікерам. Вхід вільний.

Прем’єра “Усе про жінок”, 16+
Дата/час: 27 червня/ 19:00
Локація: Івано-Франківський обласний театр ляльок

«Все про жінок» – велика таємниця, яку розгадати просто нікому не вдалося. Хіба тільки жінкам. Драматург Миро Гавран спробував дещо натякнути нам про це, а Роман Братковський – втілити на сцені. Є думки, що вистава для жіночої аудиторії. І так, і ні.., – на особистісний прийом. П’ять історій про жінок… різних, в одній виставі. Сентиментальні, драматичні і трохи кумедні ситуації дозволять краще пізнати загадковий внутрішній світ жінки, якій 3, 30, 42, 60 і 92 роки. Жінок, як, зрештою, чоловіків об’єднує… Але про це у виставі. Три акторки франківського театру ляльок Ірина Вихованець, Олена Семенькова та Катерина Тисяк розіграють п’ять новел, «одягнуть» п’ять характерів і будуть грати запропоноване життя своїх героїнь.  Будьте уважні: вистава для дорослих (16+), драматург запропонував трішки ненормативної лексики. Пошкодуйте дітей.

Вистава “Пластикові монстри”
Дата/час: 29 червня/11:00; 30 червня/11:00 та 13:00
Локація: Івано-Франківський обласний театр ляльок

Вистава за п’єсою І. та Л. Липовських “Вторгнення з планети пластикової пляшки” для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку.

Таємничий світ Бернара Вербера
Дата/час: 30 червня/16:00
Локація: Книгарня “Є

Ви є не тим, ким себе вважаєте. Але чи вдасться вам згадати, ким ви є насправді? Йдеться не про короткотривалу чи довготривалу пам’ять, а про пам’ять глибоку… Навіть дуже глибоку. Разом ми спробуємо докопатись до таємниць, схованих у глибинах вашої свідомості. З нагоди виходу двох нових романів “Скриня Пандори” і “Зоряний метелик” запрошуємо помандрувати світом Бернара Вербера разом із перекладачкою Соломією Мартинович і редакторкою Anastasia Levkova.’

Молодіжний концерт до Дня молоді
Дата/час: 30 червня/17:00
Локація: міський парк ім. Т.Шевченка.

Молодіжний концерт, привчений Дню молоді, за участю гуртів «Lucky day» та «My Way».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проект “Музична кімната”: де і як можуть пограти всі бажаючі у Франківську

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X