WestNews.com.ua

ТОП-12 сленгових слів у молодіжному середовищі: що вони означають?

01.03.2020, 18:14  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Кожна з мов складається з історизмів, діалектизмів (…), а також сленгу. Поняття сленгу почали активно вживати у кінці XX століття, але слід зауважити, з кожним роком сленгових слів більшає. Це відбувається за рахунок впливу інших мов та розвитку технологій.

Сленг (також сленґ) (англ. slang) — міський соціолект, який виник із арґо різних замкнених соціальних груп (правопорушників, крамарів, ремісників, в’язнів, бурсаків-учнів, вояків, інтернет-спільноти) як емоційно забарвлена лексика низького й фамільярного стилю (зрідка й словотворів: випивóн — пиятика, закусóн — закуска), поширена серед соціальних низів і певних вікових груп (ремісничої, шкільної молоді) міст. Сленг є неофіційною, живою та вкрай динамічною лексикою.

Характерні особливості:
На думку багатьох дослідників, сленг є вторинним утворенням порівняно з жаргонами й арґо, що адаптує до своїх потреб запозичені одиниці. Значення слова «сленг» близьке до понять «розмовна мова» і говірка, але на відміну від них воно має суттєве соціальне маркування. Ось основні методи сленгової лексики:

 • калька (повне запозичення);
 • напівкалька (запозичення основи);
 • переклад (з використанням стандартної лексики в особливому значенні disk — «млинець»; з використанням сленгу інших професійних груп);
 • фонетична мімікрія (error — Єгор);
 • телескопія (алкоголік + космонавт → алконавт);
 • зближення слів на основі звукової подібності, звукове перенесення: наприклад, «лимон» замість мільйон, «мило» замість e-mail.

Інша важлива характеристика сленгової лексики — її «первісність». Асоціація з мовою якого-небудь первісного суспільства виникає, коли спостерігаємо нестабільність, постійну змінність жаргону як в тимчасовому, так і в просторовому вимірюванні. Не встигнувши закріпитися, одні форми мови поступаються місцем іншим.

Ще одна ознака «первісності» сленгу — невизначеність, розмитість значень слів, що входять в нього. «Стрьомно», «круто», «я пруся» можуть бути і позитивною, і негативною оцінкою ситуації. Сюди відноситься як «блін», що використовується як емоційний вигук, так і слова типу «прикол», «крутняк», «ульот», «чум», «повний атас», «повний абзац». Залежно від ситуації і кола спілкування дані слова можуть висловлювати різноманітні — аж до протилежних — емоції: розчарування, роздратування, захоплення, здивування, радість і т. д.

У лексиконі кожного з нас є такі слова, інод ми можемо їх не розпізнавати, бо вони вдало “маскуються” під літературні, тож давайте разом пригадаємо найпопулярніші значення сленгових слова за версією WestNews:

 • Чілити – слово, що походить від англійського chill та означає «розслаблятися».

Мова йде не про гучні вечірки, а повний релакс навіть наодинці. Ви можете “чілити” після важкого робочого дня, або разом з бабусею за приготуванням улюбленої страви. Релакс, кажуть, проявляється у кожного по-своєму.

 • Івент – це цікава і незвичайна подія. Івенти можуть бути і в рамках курсів, тренінгів, а ще бути окремими цікавими зустрічами з певною програмою.

 • Го – дослівний заклик до дії, go з англійської – йти.

Розпочали використовувати у соцмережах, але згодом цей короткий вислів почали вживати і в усному мовленні.

 • Хайп – ажіотаж, криклива реклама, обман, емоційне збудження.

Часто це слово використовують у формі дієслова – хайпити, а означає це активно рекламувати, просувати, прославляти.

 • Ноуп – позичене у канадців nope, означає “ні”.

Використовують у разі відмови.

 • Шазамити – найти пісню через додаток Shazam.
 • “Жиза” – аналог слова “життєво”.

Використовується також для згоди зі словами співбесідника (накприклад, коли він розповідає про свої проблеми).

 • Вписка – вечірка на квартирі під час якої відсутній контроль.

Там, як правило, багато алкогольних напоїв, а також присутні неповнолітні.

 • Бомбить – злить.

“Мене бомбить” – вираження сильної злості.

 • Топ – актуальний.

Використовують для позначення найкращого в тій чи іншій галузі.

 • Хейт – ненависть.

Використовується у формі діслова – хейтити. Від англійського слова  hate – ненавидіти.

 • Фейк – підробка.

Щось не справжнє: річ, людина, інформація…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що нам віщують зорі: гороскоп на 1 березня для всіх знаків зодіаку

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X