WestNews.com.ua

Топ-5 шахрайських схем: як польські фірми “розводять” українських заробітчан

01.08.2020, 19:52  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

На ринку праці в Польщі популяризувалися шахрайські схеми щодо українських громадян з боку дрібних недобросовісних агентств з працевлаштування. Зокрема, шахраї представляються посередниками польських фірм, збирають гроші за проїзд через кордон та “розчиняються в повітрі”.

Про це інформує WestNews з посиланням на “Діло“.

Однією із найпоширеніших шахрайських схем в останні три місяці є ситуації, коли шахраї, представляються посередниками польських фірм, без пред’явлення документів або укладення офіційних договорів, збирають гроші за проїзд через кордон і ще на території України зникають.

Також серед лідерів шахрайських схем виступають й такі:

  • Українців наймають на території України на роботу, везуть до Польщі і там кидають без роботи і умов для проходження 14-денного обов’язкового карантину. Відразу ж з’являються нібито “добрі” посередники, готові працевлаштувати людей, але, наприклад, за низьку оплату або у вкрай важкі умови праці.
  • Часто посередниками виступають водії мікроавтобусів, які обіцяють за суму в кілька сотень злотих перевезти через кордон до Польщі. А там їх нібито повинен зустріти представник компанії з працевлаштування. У кращому випадку людей довозять до кордону, де залишають проходити його самостійно без відповідних документів, що тягне за собою відмову у в’їзді.
  • Також у Польщі створюють фіктивні агентства з працевлаштування. Вони дають активну рекламу в Інтернеті про те, що компанія допомагає українцям в отриманні Освядчення (ред. Oświadczenie – це дозвіл українським громадянам працювати в Польщі півроку). Люди платять гроші цій “фірмі”, а в результаті або її представник зникає, або Прикордонна служба Польщі ідентифікує фірму як фіктивну і не пропускає українців з такими дозволами про роботу на територію Польщі.
  • Можливо й таке, що компанія з працевлаштування офіційна і заявляє, що організує проходження карантину для українських громадян. Але розміщує людей в антисанітарних умовах. Без забезпечення їх їжею і засобами гігієни. В результаті люди стають перед вибором – або порушити карантин і бути депортованими, або залишитися без продуктів харчування і голодувати.

В аналітичному центрі радять при виборі фірми з працевлаштування звертати увагу на такі критерії:

  • Як довго компанія працює на ринку (бажано, щоб термін був не менше 5 років);
  • Наскільки має розгалужену філіальну мережу;
  • Наскільки компанія публічно представлена ​​в польських і українських ЗМІ;
  • Як легко можна отримати інформацію про власників компанії і її структури;
  • Чи є всі необхідні ліцензії у компанії на території Польщі;
  • Як ця компанія представлена ​​в соцмережах і в інтернеті, які про неї відгуки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатець хотів провезти через кордон незадекларовані 300 пар кімнатного взуття. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X