WestNews.com.ua

ТОП подій тижня в Івано-Франківську: презентації, виставки, концерти та прем’єра вистави. АФІША

16.04.2019, 19:00  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

WestNews рекомендує кращі культурно-мистецькі події, що відбудуться в Івано-Франківську найближчого тижня, з 15 по 21 квітня.

Виставка живопису Костянтина Терещенка та скульптури Павла Лєвахіна “Трансформації”
Дата/час: 17 квітня/17:00
Локація: Центр сучасного мистецтва
Вхід: вільний

Костянтин народився в кінці травня 1989-го року в місті Херсон. Освіту отримав в Херсонському національному технічному університеті на факультеті кібернетики, спеціальність – “графічний дизайн”. В виставках активно бере участь з 18 років – тоді ж відбулась його перша персональна виставка. Багато робіт юного художника знаходяться в приватних колекціях в Україні і за кордоном. Картини Костянтина не можуть лишити нікого байдужими – вони насичені специфічною, трохи темною естетикою. Образи наче кричать з полотен, доносячи до глядача сильне емоційне послання автора і чіпляють глибиною.

Презентація поетичної збірки Мирослава Лаюка “Троянда”
Дата/час: 17 квітня/18:30
Локація: Підземний перехід “Ваґабундо”
Вхід: вільний

Письменник презентуватиме нову поетичну книжку – «Троянда», розповість про її концепцію та художню складову, іронію, золотий колір та заборонені слова в серйозній поезії – «любов», «смерть», «страх». Книжка нещодавно вийшла у «Видавництві Старого Лева». Модеруватиме зустріч Юрій Андрухович. Поетична книжка Мирослава Лаюка «Троянда» – це занурення всередину слів і змістів, спрощення й ускладнення одночасно. Поет відшуковує в собі і старих сенсах нові сили, а ілюстраторка Альона Соломадіна увиразнює це графікою і шрифтами, які ще й у візуальний спосіб занурюють читача в образ слова.

Третій концерт «Таємна кімната»
Дата/час: 17 квітня/19:00
Локація: Secret place
Вхід: вільний

Останній концерт в “таємній кімнаті” в рамках проекту “Музичні обійми”. Нагадуємо, що виступатимуть три місцеві виконавці в різних музичних напрямках. Місце проведення стане відоме за добу, а імена музикантів безпосередньо перед виступом. Локації обрані невеликі, лояльні до артистів, слухачів та, перш за все, до авторської творчості.  Проект Музичні обійми реалізується за підтримки програми Culture Bridges, яка фінансується Європейським Союзом.

Великодня виставка Галини Ступарик-Щерб’як “Писанковий мотив”
Дата/час: 18 квітня
Локація: фортечна галерея «Бастіон»
Вхід: вільний

Галина Ступарик-Щерб’як – учитель-методист, викладач рисунку, живопису, станкової та декоративної композиції Івано-Франківської державної дитячої художньої школи.  Народилась на Снятинщині. Фахову і вищу освіту здобула в Косівському технікумі народних художніх промислів ім. В. Касіяна та Івано-Франківському державному педінституті ім. В. Стефаника на художньо-графічному факультеті.  Нагороджена почесними грамотами Міністерства культури і туризму України (2007р., 2010р., 2011р.); грамотами Управління культури Івано-Франківської ОДА (2008р., 2009р., 2010р., 2011р., 2013р., 2017р.,). Лауреат Івано-Франківського загальноміського культурно-мистецького проекту «Маестро» в номінації «Кращий викладач образотворчого мистецтва» (2011р., 2015р.). Вдало поєднує педагогічну роботу з творчою діяльністю. Працює в техніках акварельного та олійного живопису, писанкового розпису. Учасниця багатьох міських, обласних та всеукраїнських виставок. Твори зберігаються в приватних збірках України та за кордоном.

Вечір гуцульського детективу з Марічкою Крижанівською
Дата/час: 18 квітня/18:30
Локація: Книгарня «Є»

Любителі детективів, гуцульського колориту, містики Параджанова та несподіваних переплетінь сюжету, ця подія саме для вас! На гостей чекає розмова про хитросплетіння гуцульських вірувань, автентику та сучасність під відеоряд з «Тіней забутих предків» та документальних хронік. «Тіні» Марічки Крижанівської — нове слово в сучасному бурхливому розвитку української жанрової літератури. Фактично, перед нами перший в історії гуцульський детективний роман! Гуцульський — не за поверховим зовнішнім антуражем і не за випадковою пов’язаністю з цією відомою карпатською територією. Ідеться про детектив, занурений у прадавні вірування гуцулів, коли ще люди та духи разом творили гармонію Всесвіту, відтак із документальною точністю перепущений через процес зйомок легендарних «Тіней забутих предків» Сергія Параджанова і доведений до наших часів, коли й відбувається несподівана розв’язка.

Стенд-ап
Дата/час: 18 квітня
Локація: «Люм
’єр»

18-го квітня в Люм’єрі, в великому залі буде організовано стенд ап, а точніше сольний виступ Андрія Щегеля (м. Київ) для всіх хто любить легкий життєвий гумор, і не біжить до церкви після слова «*ля», це гарантовані позитивні емоції в теплий (або не дуже) вечір четверга.

Вистава-кабаре “Boris et Boby”
Дата/час: 18 квітня/19:00
Локація: Обласна філармонія

Два актора, Ерік Сена та Франсуа Раскаль, знаходяться на сцені. Один з них підігрує собі на гітарі, сазі, берінбау або на чаранго. Відбувається справжня гра у вербальний та пісенний пінг-понг, завдяки якому цей дуже колоритний дует занурює глядачів у різноманітний світ Бориса Віана, від легкої або похмурої поезії до найміцнішого гумору. Потім актори насолоджуються віртуозною грою слів Бобі Лапуента, які взяті з його пісень та чудових сюрреалістичних текстів, досі невідомих широкому колу шанувальників. І все це видовище закінчується дивовижним вибуховим репом.

Класики та сучасники
Дата/час: 18 квітня/19:00
Локація: Обласна філармонія

У програмі твори: Й.С.Баха, А.Вівальді, Ф.Ліста, Б.Котюка. На сцені: Олена Мацелюх — клавесин, (м.Львів), Меланія Макаревич — фортепіано, (м.Львів), Анджела Приходько — скрипка, (м.Івано-Франківськ) та струнний ансамбль «Quattro corde».

Прем’єра вистави «Станція, або розклад бажань на завтра»
Дата/час: 19 та 20 квітня/18:00
Локація: облмуздрамтеатр

Драма з елементами фарсу. Три жінки опиняються на дивній станції, де відбувається щось незвичайне: жодних поїздів, але багато див. Їхні бажання починають здійснюватися, проте невиголошені, а потаємні… Чого хоче жінка? І чи здійснення бажань зробить нас щасливими? Оманливий рай виявляється пасткою, і вибратися з неї майже неможливо… Чи все-таки можливо.

Вечір поезії «Jacques Prévert voyage des mots»
Дата/час: 19 квітня/19:00
Локація: обласна філармонія

У виконанні Еріка СЕНА та музичному супроводі Франсуа РАСКАЛЯ. Через вдало зроблену підбірку віршів Жака Превера, яка відображає всю його креативну різноманітність, Ерік СЕНА бажає донести до глядачів все задоволення від самого слова, всю насолоду від вербального дійства, яка настільки притаманна французькій мові. Вірші поета виходять міцними струмами на кшталт кольорових фонтанів, вони переплітаються, підскакують. Глядачі відчувають це серцем, вони розважаються та надихаються!

Виставка «Blindman»
Дата/час: 20 квітня/19:00
Локація: Галерея «Детектор» (вул. Сахарова, 23)

Автори проекту: Володимир Гавриш – художник, дизайнер, автор артбуків. Працював над тревелоґами Софії Яблонської та українськими виданнями романів Курта Воннеґута «Ґалапаґос» та «Буфонада». Андрій Беницький – редактор, сценарист, автор проектів «Теура. Софія Яблонська» та «Франко. Перезавантаження». Пропонуємо до вашої уваги комікс «BLINDMAN», в якому головним героєм є людина, позбавлена базового рецептора – зору. Однак, ця нібито непоправна вада стає для нього безумовною перевагою: концентрація та цілісність чуття, дозволяють зазирати всередину речей. Протягом усієї дії постать стоїть біля стіни, у яку та за яку проникає й алегорично у віршованій формі, властивій станові повного злиття з об’єктом споглядання, і описує свої враження від почутого.

Благодійний ярмарок “Великдень у серцях”

Дата/час: 21 квітня/11:00
Локація: фортечна галерея «Бастіон”

Франківців та гостей міста запрошують відвідати благодійний ярмарок «Великдень у серцях», який відбудеться 21 квітня 11:00-18:00 у фортечній галереї «Бастіон» та долучитися до допомоги на користь Радомира Пантазі, який долає недугу і дуже хоче ходити ніжками самостійно.

Благодійний концерт Оксани Горецької “Із вдячністю Батьківщині”
Дата/час: 21  квітня/17:00
Локація: обласна філармонія
Вхід: 100 грн.

У програмі твори Й. С. Баха, Л. ван Бетховена, Е. Ґріґа, Ф. Ліста. Оксана Горецька Oksana Goretska – молода обдарована піаністка, студентка Міжнародної юнацької музичної академії у м. Росток (Німеччина). Оксана Горецька отримала перші уроки гри на фортепіано в Калуській ДМШ №1 в класі Маланчук Л.Й. в 6-річному віці. З 2007 року навчалася у школі педагогічної практики Івано-Франківського музичного училища у класі Ольги Назаренко Ольга Назаренко. З 10 років навчається мистецтву гри на фортепіано у Німеччині. Лауреатка міжнародних конкурсів. Артистка регулярно концертує сольно та з оркестрами в Україні та за її межами. Зокрема 2014 році Оксана здійснила серію благодійних концертів пам’яті Героїв Небесної Сотні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатець став переможцем премії Андрія Бокотея серед художників-склярів

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X