Топчемося на місці: на Прикарпатті блокують розширення національних природних парків

08.11.2018, 11:27  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Сьогoдні, 8 листoпaдa, в Івaно-Фрaнківську відбулaся прeс-конференція з питaнь руйнувaння НПП “Гуцульщинa”,  інформує WestNews.

На прес-конференції представники проекту «Збереження карпатських пралісів» (упроваджується ГО «Українське товариство охорони птахів» за участі та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства) та національного природного парку «Гуцульщина» розказали про ситуацію, яка склалася в Івано-Франківській області з виконанням Указу Президента України 381/2017 від 21.11.2017р «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду» та міжнародних зобов’язань щодо розвитку Карпат.

Головний наголос буде зроблено на проблемі блокування розширення національних природних парків області, зокрема «Верховинський», із яким пов’язана перспектива створення транскордонного Українсько-Румунського екологічного коридору, а також безпрецедентного факту незаконного руйнування національного природного парку представниками влади за участі НПП “Гуцульщина», що здійснюється місцевими представниками лісового господарства.

“Прикарпаття не рухається вперед у цьому напрямку. Топчемося на місці. Ідея розширення національних парків підтримується лише на словах, а не на ділі. Ми хочемо розширити парки до 39 тисяч гектарів – це три НПП. Розширення парків дасть перспективу створення українсько-румунського транскордону. На території області ми маємо безпрецедентний випадок – вилучання земель парку на Косівщині і повернення їх у власність лісгоспу. Це здійснюється поза правовим полем. Керівництво області мовчки за цим спостерігає”, – говорить Ольга Яремченко, представник Українського товариства охорони птахів, керівник проекту «Збереження карпатських пралісів».

Петро Іванишин, депутат Косівської райради розповів, що знищення парку відбувається самим керівництвом.

«Всі ті кошти, які йдуть на парк, вони осідають у кишенях його керівництва. Я переконаний в тому, що національний парк то є лісозаготівельна фірма», – додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Верховній Раді відкрили виставку на честь автора українського епосу про гуцулів. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X