“Транспортний колапс”: в Івано-Франківську обговорили будівництво нового моста через Бистрицю Солотвинську. ФОТО

У середу, 16 травня, в Івано-Франківську за ініціативи громадської ради відбувся круглий стіл на тему: «Будівництво нового моста через Бистрицю Солотвинську та його подальша експлуатація».

«Будується міст через Бистрицю. Буде там дві смуги. Нас це не задовільняє. Ми звернулися до міського голови з нашими пропозиціями. Але рішень не було», – переконує Михайло Панчишин, голова громадської ради по контролю за використанням коштів на експлуатацію, капітальний та поточний ремонт доріг.

Громада каже, що схема є, але вона має деякі недоліки, адже замість 4 смуг заклали тільки 2.

“Сьогодні у нас є проблема. Автомобілям важко перелаштовуватися, бо в них повністю закрита оглядовість. Ця схема взагалі нераціональна. Набережна Стефаника дозволить водіям їхати з Пасічної на Позитрон без заїзду в центр», – каже громада.

«Якщо до нас долучиться місто, то ми готові зробити ще дві смуги. Розв’язки не погоджені ще, сама схема є недопрацьована. Ми займаємося тільки дорогами в області, а не в місті, тому ми не знали скільки смуг планується», – розповідає Любомир Семанів, перший заступник начальника служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області.

«Дуже багато місця виділяють для велосипедних доріжок, на відміну від основної проїжджої частини. Нехай там вдень проїде сотня велосипедистів. Але ж машин проїде кілька тисяч. Наші вулиці розраховані тільки до 10 тонн, бо дороги на гравійній основі. Нам потрібен міст 21 століття. Область не має об’їзної дороги взагалі», – обурюється Панчишин.

Додає голова, що з їхньою позицією згідний й голова ОДА Олег Гончарук.

«Треба долучати не тільки місто, а й область та державу», – впевнений Михайло Панчишин.

Будо запропоновано й інший варіант: зі з’їзду з мосту встановити ти кільце, але повноцінним воно не буде.

«Ми не маємо розуміння з міською владою. Ми проведемо саморозпуск нашої ради і організуємо незалежну раду. Ми будемо вживати заходи. У нашому місті відбувається транспортний колапс. Ми хочемо допомогти міському голові перетворити наше місто, щоб до нас приїхав іноземний турист, з такими дорогами ніхто до нас не прийде», – додає він.

«Місто замовило проект. Не можна щось переробляти, бо ще нічого не зроблено. Проект робить київська фірма, яка в цьому компетентна. Місто зверталося до області. Щодо стану доріг, треба об’єктивно на цей процес дивитися. Ті дороги, які зроблені з 2013 року, то лише у поганому стані дорога через міст і вулиця Галицька. Все решту, на мою думку, збереглося. Міст таки буде на дві смуги. Міст на 4 смуги- це дуже дорого. Це в два рази більше грошей. Для бюджету міста це буде важко. Міст – це тільки покращення сполучення Пасічної з центром міста» , – зазначає Микола Вітенко, перший заступник міського голови.

«Якщо буде капітальний ремонт існуючого мосту опісля будівництва нового, то новий міст з двома смугами не витримає навантаження», – переконує громада.

«З чого ви взяли, що цього року буде капітальний ремонт існуючого мосту. Цього немає у плані», – запевняє Микола Вітенко.

На обговорення також завітав депутати міської ради Віталій Мерінов та Андріан Волгін.

«Минулої сесії міськради у неправильному порядку було затверджено план будівництва дороги на дві смуги на вулиці Хоткевича. Хоча там мало бути 4 смуги. Хочу почути, чому було так затверджено від міської влади», – запитує Віталій Мерінов.

«Ми будемо намагатися зберегти чотири смуги. Не знаю, що там затвердили, обов`язково гляну», – відповів перший заступник міського голови.

«Ми звернулися до Матвієнка, народного  депутата України, до влади, до ЗМІ, якщо нічого не вийде, то буде звернення до правоохоронних органів» , – переконує голова громадської ради.

«Не завдяки Марцінківу будують міст. Це завдяки великим коштам у бюджеті.  Ті сині палатки вже по всьому місту, бо всі говорять що це завдяки їм. У нас у місті вже зробили офшорну зону. Бо у нас цікавий регіон, великий бюджет», – переконує депутат міської ради Андріан Волгін.

Нагадаємо, що раніше стали відомі нові деталі будівництва мосту в Пасічну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розумне місто: розробники розповіли про особливості функціонування нового сайту “Smart City”

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

 

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.