Це були найчесніші вибори з усіх, які проводились у нас, – голова Олешанської сільської виборчої комісії. ОФІЦІЙНІ РЕЗУЛЬТАТИ

30 квітня в Олешанській ОТГ Тлумацького району, до якої належать Делівська, Будзинська, Долинська, Озерянська та Олешанська сільські ради, відбулися перші вибори голови і депутатів.

Журналісти WestNews поспілкувалися з головою Олешанської сільської виборчої комісії Марією Чинчик, яка нам розповіла про перебіг та офіційні результати виборів до Олешанської ОТГ.

Як пройшли перші вибори голови і депутатів Олешанської ОТГ? 

“Під час виборів було складно працювати, була прикута шалена увага як спостерігачів, так і журналістів до виборів у Олешанській ОТГ. На одну дільницю зареєструвалось навіть 6 чоловік від організації «Дозор», хоча можна було лише 2 – і такі випадки були не поодинокі. Але, попри все, ці вибори за весь час виборів, які проходили тут в нас, були найчесніші. Наша територіальна комісія справилася добре з покладеними на неї обов’язками і на відмінно справилася зі своєю роботою. Безумовно, що були складнощі, оскільки вибори такого формату проходили вперше, проте, на моє переконання, всі люди, які працювали у територіальній комісії, виконали свою роботу на належному рівні”, – розповіла Марія Чинчик. 

Були проблеми під час підготовки виборів? 

Так, була одна неприємна ситуація. Кандидат на посаду голови Олешанської об’єднаної територіальної громади Дземан подав на нашу територіальну виборчу комісію до суду. Позовна заява стосувалася того, що нібито наша комісія не повідомила кандидата Дземана про місце і час дебатів серед кандидатів. Наперед скажу, що суд ми виграли. Такого приниження я за роки не відчувала. Що цікаво, що під час розгляду цієї справи у судді кандидат був на цих же дебатах.

Дземан, подавши заяву у Івано-Франківський окружний суд  на нашу територіальну виборчу комісію, стверджував, що ми його не повідомили про час і місце проведення дебатів, хоча до заяви додає той самий графік із часом і місцем проведення дебатів.

До нас було звернення з проханням провести серед кандидатів на посаду голови Олешанської ОТГ дебати. Наша комісія схвально відреагувала на таке прохання, і ми вирішили їх провести. Ми мали посприяти у проведенню цих дебатів.  У нас було на голову зареєстровано лише два кандидати, ну як ми не могли повідомити їх про місце і час проведення.  По телефону я особисто повідомила п. Дземана в той же день, коли комісія задовольнила прохання про проведення дебатів, і передала графік, оскільки він, як голова сільської ради, мав нам допомогти провести ці дебати. Він, як голова, мав надати приміщення для дебатів.

26 квітня, коли відбувався суд і була оголошена перерва, я поїхала в село, де за графіком проводились дебати, і на яких був присутній і один, і другий кандидат. Повний зал людей, я прийшла на дебати і при всіх звернулася до Дземана: плюньте мені в обличчя, якщо я вас не повідомила? На що він відповів: не плюну.

Суд вирішив задовольнити нашу сторону і відхилив заяву Дземана. Я думаю, що такими методами хотіли зірвати роботу нашої територіальної виборчої комісії, але справедливість перемогла, – зазначила Марія Чинчик. 

Які офіційні результати, і хто став переможцем на виборах у Олешанській ОТГ?

На вибори було зареєстровано 8 політичних партій. Проте представництво у депутатському корпусі отримали лише 7 партій, серед яких партія «Справедливість» Валентина Наливайченка, яка в перше брала участь у виборах.  Загалом до сільської ради Олешанської ОТГ обрано 22 депутати. Зокрема, «Народний фронт» отримав 6 депутатських мандатів, «Батьківщина» і БПП мають по 5 депутатів, «Самопоміч» — 3, а Руху Валентина Наливайченка «Справедливість», «Свободі», «УКРОПу» дісталося лише по одному кріслі в раді.

Список депутатів Олешанської ОТГ:

 1. Майданський Василь Михайлович
 2. Шеремета Михайло Михайлович
 3. Бугра Ігор Васильович
 4. Бережніцький Богдан Володимирович
 5. Двірник Василь Васильович
 6. Головатий Ярослав Степанович
 7. Біленюк Іван Олексійович
 8. Шеваго Галина Іванівна
 9. Салітра Ярина Ярославівна
 10. Соболь Василь Васильович
 11. Комарщук Іван Романович
 12. Якубовський Геннадій Юрійович
 13. Ковбас Віра Іванівна
 14. Мельничук Лідія Василівна
 15. Грицак Іван Йосипович
 16. Ласяк Жанна Дмитрівна
 17. Жиляк Володимир Ількович
 18. Кандюк Марія Петрівна
 19. Дранчук Василь Юрійович
 20. Гуцман Богдан Іванович
 21. Бринський Михайло Васильович
 22. Куцук Микола Іванович

За посаду сільського голови змагалися двоє кандидатів самовисуванців: Богдан Двояк та Микола Дземан. За даними ТВК, з відривом 33,8% голосів виборців перемогу здобув Богдан Двояк, отримавши 1786 голосів (66,2%). Микола Дземан здобув 873 голоси виборів, що становить 32,4% від загальної кількості голосів виборців, що взяли участь у голосуванні. Участь у голосуванні взяло 2697 виборців, що складає 63,2% від загальної кількості виборців внесених до списку виборців.

18254406_1355300804554675_1188424010_n

До слова, інтерв’ю з новообраним головою Олешанської ОТГ Богданом Двояком читайте завтра (10.05.) на сайті WestNews.

Нагадаємо, явка виборців становила приблизно 63 відсотки. Як повідомили в громадянській мережі «ОПОРА», вибори тут відбулися без суттєвих порушень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Тлумаччині місцевим пожежникам урочисто презентували нову машину. ФОТО

Коментарі:

Comments are closed.