WestNews.com.ua

Цей день в історії Станіславова – 17 травня

17.05.2020, 10:29  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Пропонуємо вашій увазі традиційну рубрику сайту WestNews: “Цей день в історії Станіславова”, яка щодня розповідає про найголовніші події зі славного минулого нашого міста Івано-Франківська.

17 травня

147 років тому (1873) – на загальних зборах добровільного пожежного товариства обрали нового керівника. Ним став міський архітектор Владислав Мюльн (на фото), який очолив два корпуси пожежних — платний і добровільний.

Головним будівничим Станиславова пан Владислав був аж до 1896 року. За цей час місто прикрасилося трьома будівлями, які він проєктував, розповідав Іван Боднарев. Мова йде про реальну школу (1872 року побудови, тепер стоматфакультет медуніверситету на Незалежності, 17), жіночу школу імені королеви Ядвіги (1877, нині школа № 7 на Грушевського, 16), чоловічу школу імені Міцкевича (1877, тепер інститут післядипломної освіти на Міцкевича, 3).

Школа королеви Ядвіги

 

Варто зазначити, що Владислав Мюльн досить вдало суміщав свою роботу з розбудови міста з налагодженням пожежної охорони. Пожежі в Станиславові траплялися й надалі (переважно у дерев’яних, накритих ґонтом халупах) через недосконалі конструкції коминів, невичищену сажу в них, сіно на горищах тощо, але вони вже не мали таких руйнівних наслідків для міста, як у 1868-му, писав свого часу “Zbruc”.

«Мармулядова» пожежа. Гравюра з газети «Кур’єр Львівський». 1868 р.

 

У 1870-х роках найбільших збитків завдала пожежа на Зосиній Волі (тепер – вул. Коновальця), під час якої згоріло два будинки, а, наприклад, 1883 року пожежники не зафіксували жодного (!) вогневого випадку.

Помер 12 лютого 1907 року. В останню путь його проводжали усі пожежні Станиславова.

96 років тому (1924) – на засіданні міської ради Станиславова ухвалили додатки до оплати від патентів за виробництво і продаж алкогольних напоїв.

Згідно з цим рішенням, крім оплати за патенти, встановлювався ще й податок у розмірі 100% від вартості патенту за виробництво алкогольних напоїв і 200%  –  від продажу алкоголю, інформував «ГК».

Реклама пива станиславівської броварні

Проте, уже в серпні 1924 р. податок за продаж алкогольних напоїв постановою магістрату був зменшений до 100 % від вартості патенту. Такими ці податки і залишилися до 1939 року. Кошти стягувалися на користь міської громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Цей день в історії Станіславова”

КВІТЕНЬ: 15 квітня,  25 квітня, 30 квітня.
ТРАВЕНЬ: 1 травня, 2 травня, 3 травня, 4 травня7 травня, 
8 травня, 9 травня, 10 травня, 13 травня, 15 травня.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X