У Чехії влаштували облаву та депортували значну кількість українців з польськими візами. ФОТО

У Празі поліція затримала 85 іноземців, більшість з них – українці. Майже всіх вирішили депортувати з країни, хоча вони мали польські робочі візи.

Про це пише Мукачево. NET, передає WestNews.

Як повідомляє поліція Чехії, фірма Rohlik.cz порушила закон про працевлаштування іноземців. Саме на складі цієї чеської продуктової інтернет-крамниці минулого тижня влаштували облаву і виявили нелегальних працівників. Більшість з них було затримано, а потім рішенням суду депортовано з країни.

За словами речника поліції, їм заборонять в’їзд до країн Євросоюзу на один рік. Вони мають право оскаржити ухвалу про депортацію, однак найімовірніше, більшість не скористається цим правом.

Поліція прибула з раптовою перевіркою на склад Rohlík.cz у Празі 9 березня вранці. Власник магазину Томаш Чупр каже, що правоохоронці діяли занадто жорстко. За його словами, поліцейські затримували всіх іноземців без розбору, і тільки у відділку почали перевіряти їхні документи щодо перебування і працевлаштування у Чехії.

Томаш Чупр переконує, що закону ніхто не порушав. Адже в українців були польські робочі візи з правом роботи на території країни ЄС. І в Чехії вони мали право працювати протягом 90 днів як співробітники польської компанії, з якою у нього був договір.

Однак президент чеської Асоціації агентств працевлаштування Радован Буркович каже, що українці працювали у Чехії практично нелегально – польські робочі візи діють лише на території Польщі.

Томаш Чупр готовий судитися і стверджує, що українці з польскими візами працюють у багатьох чеських компаніях. І не бачить в цьому жодного криміналу. Особливо на фоні 150.000 вакансій та проблеми видачі чеських робочих віз для українців.

Нині в Чехії перебуває 130 тисяч українців. В лютому 2017 року чеський уряд удвічі збільшив квоту на працівників з України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатським заробітчанам в Росії можуть заборонити пересилати гроші додому

Коментарі:

Comments are closed.