WestNews.com.ua

У франківському драмтеатрі відбулася прем’єра бродвейської п’єси “Продавець дощу”

28.06.2019, 23:20  |  Автор:   Менів Андрій

28 червня на сцені Івано-Франківського національного академічного драматичного театрі ім. І.Франка відбувся прем`єрний показ вистави “Продавець дощу”. Вистава поставлена за однойменною трагікомедією американського драматурга Річарда Неша, пише WestNews.

Дія вистави відбувається у 1920-і роки в охопленому засухою сільському містечку на заході Америки. Незаміжня Ліззі Каррі, живе разом з батьком і двома братами Ноєм та Джимом. Вони мріють видати Ліззі заміж за Файла, поліцейського. Їхня ферма нудиться від руйнівної засухи, коли з`являється шахрай на ім’я Білл Старбак, який обіцяє за 64 доларів викликати дощ.

В основі п’єси – прості, світлі роздуми: у чиїх руках повинен зберегтися наш тендітний світ… На кого поставити у суворій життєвій грі – на закоханих, дивакуватих, або на прагматичних і розважливих…

Якщо жива надія, обов’язково з’явиться той, хто поверне життєві сили, напоїть людей повітрям свободи та озоном літньої зливи. Це – мандрівний Продавець дощу і творець райдуги. Його звуть Білл Старбак. Він сам вигадав собі ім’я: «У ньому чуються удари грому і гуркіт обвалів».

Може бути, хтось і вважатиме його шахраєм. Однак, зустрічаючись з ним, люди дивним чином усвідомлюють, що життя не таке вже й страшне, що є в ньому місце для любові і радості …

Білл Старбак відроджує в людях втрачені надії. Він приходить до них у пору засухи і продає дощ, тобто обіцянку викликати дощ. Він ставить одну умову – треба вірити в диво. Білл змушує Ліззі, дочку фермера, повірити в те, що вона справжня красуня та гідна любові. Дощ дійсно пішов, а коханий чоловік Ліззі відповів їй взаємністю.

Хотілося б особливо відзначити гру акторів. Віктор Вітушинський зіграв старого, доброго батька Каррі. Він дуже сильно любить своїх дітей, хоча вони вже дорослі та такі різні. Неймовірний Старбак від Павла Кільницького змушує замислитися над багатьма речами. Ліззі Ольги Комановської вчить ніколи не втрачати надії, а Файл Андрія Мельника ніколи не втрачати віри в людей. Також хочеться відміти Олега Деркача, який зіграв Ноя, та Миколу Сливчука (Джим).

До речі, п’єса «Продавець дощу» з’явилася на сценах колишнього СРСР у середині 1970-х і прозвучала тоді як обіцянка змін у царстві радянського застою.

Та й сьогодні вона дуже актуальна. Кажуть, в образі Продавця дощу був натяк на Рузвельта, який в епоху Великої депресії змусив Америку повірити в неможливе.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківському драмтеатрі юні актори відіграли виставу, вражаючи своїм талантом. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X